FIFA Fiction: Liverpool 2030 - ofensywa marzeń, Polak w obronie

FIFA 20 Foto: Materiały prasowe

Youtuber o nicku "Davczo" za pomocą symulacji w grze FIFA 20 postanowił sprawdzić jak może wyglądać świeżo upieczony mistrz Anglii w 2030 roku. Którzy zawodnicy już odeszli? Kto skończył karierę? Jak rozwinęły się młode talenty?

Bramkarze

W klubie nadal ważny kontrakt miał Alisson. Brazylijczyk jednak powoli żegnał się z piłkarską karierą i w wieku 37 lat, z oceną 82, zadeklarował, że to jego ostatni sezon w barwach The Reds. Podstawowym bramkarzem był wygenerowany przez grę Kostarykanin, Marvin Aguilar, który z oceną 85 był jednym z lepszych goalkeeperów na świecie.

Obrońcy

W środku obrony Liverpoolu możemy znaleźć Nicolo Arminiego (OVR 84), Włocha obecne grającego w rzymskim Lazio. Jego partnerem w formacji jest Sergio Ricardo Bava Shinyashiki z Brazylii. Jest to wygenerowany przez grę 28-letni stoper z oceną 88. Zresztą w defensywie ekipy z miasta Beatlesów jest prawdziwy tłok. Kolejnym graczem jest Abdou Diallo, który obecnie gra dla PSG. Zawodnik ten w wieku 34 lat doczekał się oceny na poziomie 84 punktów. Na co dzień, w 2030 roku, według gry ma okazję trenować z byłym kolegą z Paryża, Presnelem Kimpembe. Jego umiejętności w wieku 34 lat oszacowano na 85. Co ciekawe, boki obrony nie wyglądają imponująco. Znajdziemy na nich zawodników w większości poniżej średniej 80. Najciekawiej wygląda fikcyjny Dariusz Musiolik. Polak, grający na prawej obronie, mający 21 lat (OVR 75). Jego konkurentem jest Belg Robbe Quirynen z oceną równą 83. Po drugiej stronie boiska jest kolejny Brazylijczyk, Walace Prestes Cadete (OVR 86). Obiecujący, szybki gracz, który równie dobrze ze swoimi atutami mógłby grać na skrzydle. W obronie nie znajdziemy już za to Virgila van Dijka, który zakończył karierę.

FIFA 20 Foto: ea.com

Pomocnicy

W drużynie nadal funkcjonuje Hiszpan, Pedro Chirivella. Jednak zdecydowanym liderem pomocy jest Nicolas Dominguez (OVR 88), który obecnie gra we włoskiej Bologni. W Liverpoolu Argentyńczyk będzie kluczową postacią. W klubie znajdziemy także Ianisa Hagiego (OVR 85) grającego obecnie w Genk, syna wielkiej legendy piłki nożnej, Gheorghe'a Hagiego. Za solidnych zmienników w The Reds w 2030 roku robią Curtis Jones i Herbie Kane. Drugim zdecydowanym liderem Liverpoolu jest 33-letni Youri Tielemans (OVR 87), obecnie pomocnik Leicester City.

Napastnicy

W ofensywie również panuje niemały tłok. Na prawym skrzydle występuje Pedro De la Vega (OVR 88), grający w 2020 roku w lidze argentyńskiej. Po drugiej stronie możemy zobaczyć Ansu Fatiego (OVR 90) z Barcelony. Tutaj jednak nie trzeba się chyba zbytnio rozpisywać - to prawdziwy kozak. Za strzelanie bramek i wykorzystywanie okazji wytworzonych przez wcześniej wspomniany duet odpowiada Erling Haaland (OVR 89). Cudowne dziecko norweskiej piłki w 2030 roku będzie mieć dopiero 29 lat. Ich zmiennikiem jest m.in. Alfredo Morelos, zdolny Kolumbijczyk, który gra w szkockich Rangersach. Tłem dla tych zawodników są pozostali wygenerowani przez grę zawodnicy, będący raczej młodymi talentami w talii trenera Liverpoolu.

Liverpool w 2030 roku stoczył pasjonującą walkę o zwycięstwo w Premier League z... Tottenhamem. Obie drużyny miały tyle samo punktów na koniec sezonu, jednak bilans bramkowy przemawiał za The Reds. W Lidze Mistrzów Liverpool odpadł w 1/8 finału z Interem Mediolan, który potem w wielkim finale musiał uznać wyższość swojego rywala zza miedzy, AC Milan.

Całą symulację możecie obejrzeć poniżej:

Zobacz komentarze