Jagiellonia Białystok liderem po pierwszej kolejce Ekstraklasa Games [ZOBACZ TABELĘ]

Jagiellonia Esports Team Foto: Jagiellonia Esports Team

Za nami pierwszy tydzień zmagań w Ekstraklasa Games. W miniony weekend w studiu w Warszawie każdy z 16 zespołów rozegrał 10 spotkań, po pięć na platformie Xbox One i pięć na PlayStation 4. Najlepiej zaprezentowali się przedstawiciele Jagiellonii Białystok.

- Dostrzegamy, że esport to rzeczywistość, która już nie tylko dynamicznie się rozwija, ale która stała się ważną częścią życia młodych ludzi - mówił przed startem rozgrywek Marcin Mikucki, Dyrektor Departamentu Komunikacji, Marketingu i Sprzedaży Ekstraklasy S.A. Rzeczywiście, bo to własnie młodzi ludzie w większości reprezentowali kluby Ekstraklasy. Nie zabrakło jednak weteranów sceny FIFA. Na wirtualnych boiskach można było zobaczyć poczynania m.in. Marcina "mrn" Szczesa czy Bartosza 'bejotta' Jakubowskiego.

Niemniej najlepiej podczas pierwszego weekendu rozgrywek Ekstraklasa Games spisali się przedstawiciele Jagiellonia Białystok Esports Team prowadzeni przez wicemistrze Polski FIFA18 Kamila 'Riptorka' Soszyńskiego. Zespól z Białegostoku zanotował tylko 1 porażkę w 10 meczach. Niewiele gorzej poradzili sobie przedstawiciele Legia eSports. Mistrz Polski Miłosz "milosz93" Bogdanowski i jego kompani zapisali na swoje konto 7 zwycięstw, 2 remisy i 1 porażkę.

Tabela Foto: Ekstraklasa Games

Kolejne zmagania w ramach Ekstraklasa Games już 4 kwietnia. Faza zasadnicza ligi będzie trwała do 25 maja, a dzień później rozpoczną się playoffy, w których zobaczymy 8 najlepszych drużyn.

Harmonogram Ekstraklasa Games Foto: Ekstraklasa Games
Zobacz komentarze