Griezmann przyłapany na oszustwie! Halo?! EA, głupio wyszło, oddacie mi zawodników?

Antoine Griezmann Foto: AFP

W mediach społecznościowych ważnej osobistości związanej z grą FIFA wypłynęła ciekawa informacja. Otóż nowy nabytek FC Barcelona Antoine Griezmann, który dosyć często chwali się na swoim Instagramie, że pogrywa w produkcję od EA Sports, został zbanowany w grze FIFA 15 i jego konto zostało usunięte za naruszenie regulaminu.

Dokładnie chodzi o nielegalne kupowanie waluty (coinsów), za którą możemy rozbudowywać nasz skład w trybie Ultimate Team. Takie naruszenie regulaminu i wytycznych społeczności wiąże się z utratą konta, a dokładniej usunięciem go i zablokowaniem możliwości grania online. Niepocieszony Francuz nie mógł się pogodzić, że jego konto zostało usunięte, więc zadzwonił do francuskiego oddziału EA SPORTS w Paryżu z prośbą o odblokowanie konta, bo przecież jest piłkarzem.

Nie wiadomo jak długo francuska gwiazda musiała błagać, ponieważ dla normalnego śmiertelnika, zbanowanie konta za naruszenie regulaminu jest nieodwracalne i żadne telefony z płaczem i postanowieniem poprawy nie pomogą. Jednak piłkarz to już nie człowiek, a ktoś więcej, więc ostatecznie konto Griezmanna zostało odblokowane z jednym szczegółem, przywrócono mu skład, który został zmieniony na niewymienny, więc nie mógł sprzedać go na rynku transferowym oraz wyzerowano bilans monet, który wynosił kilkanaście milionów. Tak duża liczba coinsów, przeliczając na złotówki, w jednym z najpopularniejszych polskich serwisów aukcyjnych to koszt około 80 tys. zł.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze