A miało być tak pięknie. Mistrzostwa świata niestety nie dla Polaków

Damie Foto: EA Sports

Były nadzieje, były emocje, lecz niestety nie doczekaliśmy się wyników. Reprezentacja Polski w FIFA 21 pożegnała się z eliminacjami do FIFAe Nations Cup 2021, tym samym tracąc jakiekolwiek szanse na udział w tej imprezie. Byliśmy o krok od awansu, lecz to nie wystarczyło.

Inauguracja eliminacji nie była udana, lecz potem nasi reprezentanci pokazali na co ich stać. Rozgrywki grupowe skończyliśmy na trzecim miejscu, co zdeterminowało, że naszym przeciwnikiem w play-offach byli Niemcy. Zwycięzca tego meczu miał zapewniony awans na mistrzostwa świata, natomiast przegrany spadał do drabinki drugiej szansy.

Niestety, nasi zachodni sąsiedzi okazali się od nas zdecydowanie lepsi i musieliśmy pogodzić się z porażką. Nie był to jednak koniec zmagań w turnieju, ponieważ czekaliśmy na kolejnego rywala - przegranego z meczu Szwecja vs Włochy. Ostatecznie, to Włosi byli gorsi w tym starciu i to właśnie z nimi mierzyliśmy się o pozostanie w turnieju.

Również i tym razem, nasi rywale okazali się lepsi. Damie wygrał swój mecz, lecz Natsu został dwukrotnie pokonany przez Pignone. Włosi nie zapewnili sobie jeszcze awansu, natomiast nas to już niezbyt interesuje, ponieważ straciliśmy jakiekolwiek szanse na awans na FIFAe Nations Cup 2021. Niestety optymistycznych akcentów nie było zbyt wiele, lecz trzeba docenić chłopaków, bo zagwarantowali nam prawdziwe esportowe emocje i walkę do samego końca!

Zobacz komentarze