FIFA19 nie tylko bawi, ale i uczy. Bohater gry promuje pomoc najuboższym

Juan Mata Foto: Materiały prasowe

Bohater ścieżki fabularnej FIFA 19 - Alex Hunter - postanowił "przeznaczyć" ponad 150 tysięcy funtów na konto organizacji charytatywnej piłkarza Juana Marty - Common Goal. Zawodnik Manchesteru United zaprosił do swojej inicjatywy wielu kolegów z boiska, a teraz ma nowego, wirtualnego partnera.

Pomysłodawcą fundacji charytatywnej Common Goal jest Juan Mata, który wraz z Jürgenem Griesbeckiem z streetfootballworld działają na rzecz poprawy życia najuboższych. Ich działania koncentrują się na wykorzystywaniu statusu społecznego do szerzenia świadomości w walce z HIV czy propagowaniem równości płci. Piłkarz otwarcie mówi, że on i jego koledzy z boiska zarabiają zbyt dużo i zachęca piłkarzy do przeznaczania części dochodów na rzecz najuboższych. Do tej pory udało mu się przekonać około 60 z nich. Podobnym szlakiem poszedł Alex Hunter, bohater linii fabularnej trzech ostatnich gier z serii FIFA, "wpłacił" na konto fundacji 153 tysiące funtów!

Dołączenie Alexa do Common Goal jest jedną ze ścieżek rozwoju podczas prowadzenia jego kariery w FIFA19. - Tego rodzaju współpraca stwarza dla nas niesamowite perspektywy! Gra produkcji EA Sports dociera przecież do ogromnej rzeszy ludzi w różnym przedziale wiekowym. Chcemy z ich pomocą dalej realizować nasze cele i zmieniać świat na lepsze z pomocą futbolu - powiedział współtwórca fundacji Jurgen Griesbeck.

Zobacz komentarze