Kolejny polski klub wchodzi w esport. Zagrają w Lidze Mistrzów!

FIFA 20 Foto: EA

Po Wiśle Kraków przyszła kolej na inny znany klub na piłkarskiej mapie. Tym razem esport zawitał do województwa kujawsko-pomorskiego.

Na wejście w esport zdecydował się bydgoski Zawisza, który obecnie odbudowuje się na murawach IV Ligi. Do tej pory, klub przedstawił jednego reprezentanta sekcji FIFA, Adriana „Tsubasę” Bąka, który grał w poprzedniej edycji Ekstraklasa Games, a wcześniej reprezentował barwy Illuminar Gaming. Klub zapewnia, że jego zawodnicy zagrają w rozgrywkach, między innymi w Lidze Mistrzów.

Bydgoszczanie jednak nie zamierzają na tym poprzestać. Budowanie esportowej marki zaczniemy od FIFA, bo piłka nożna jest dla nas naturalnym środowiskiem, ale nie mamy zamiaru zaprzestać tylko na grach sportowych - mówi Krzysztof Bess, prezes Zawiszy Bydgoszcz. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, jedną z gier, które zobaczymy w sekcji esportowej będzie między innymi Counter Strike.

- Przede wszystkim dostrzegliśmy wspólne wartości po obu stronach, są to emocje i rywalizacja. Ponadto Zawisza chce uczestniczyć w rozwoju coraz większego rynku esportu w Polsce, który rozwija się z niebywałym tempie. To dla nas również świetna okazja na dotarcie do kibiców z nową ofertą rozrywki. Od teraz w przerwach między kolejkami ligowymi piłkarzy będą mogli kibicować również wirtualnym zawodnikom. Zawisza pokazuje, że chce być klubem nowoczesnym. wierzymy, że otwarcie się na nowe kanały dotarcia do kibiców przełoży się na wzrost zainteresowania klubem przez biznes. - Sekcja ma za zadanie aktywizować kibiców nie tylko w sieci, ale również na miejscu w Bydgoszczy. Planujemy wydarzenia z piłkarzami tj. mecze pokazowe, dni otwarte esportu przy współpracy z partnerami, turnieje dla kibiców czy organizacja stref free2play podczas meczów ligowych. Chcemy stworzyć w Bydgoszczy odpowiednie warunki dla graczy otwierając w niedługim czasie "Gaming House". Sekcja esportowa będzie kultywować ideę wspierania dzieci i młodzieży oraz edukację rodziców. W Bydgoszczy działają już cztery klasy esportowe, a trzy uczelnie utworzyły swoje sekcje, jest więc spory potencjał do działania w tym obszarze - mówi Marcin Gołębiowski, menadżer sekcji esportowej w Zawiszy Bydgoszcz.

Kluby piłkarskie coraz chętniej wchodzą w esport. Jednym z przykładów takiej współpracy jest umowa pomiędzy Manchesterem City a FaZe Clanem. W Polsce swoją działalność esportową prowadzi między innymi Wisła Kraków, która nie tak dawno zakontraktowała skład Adwokacika. Oprócz niej na esport postawiła również Arka Gdynia, a jeszcze wcześniej Wisła Płock czy Piast Gliwice.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze