Jeleń, Krzynówek, Piszczek... Tak wyglądałaby najlepsza „11" reprezentacji Polski w historii FIFA Ultimate Team

FIFA Ultimate Team Polska
FIFA Ultimate Team Polska

PZPN świętuje stulecie istnienia uruchomieniem plebiscytu, w którym kibice mogą wybierać najwybitniejszych polskich piłkarzy w historii. My przyglądamy się najlepszym Polakom w historii istnienia Ultimate Team, czyli od wersji FIFA 10.

Na stronie Polskiego Związku Piłki Nożnej możemy głosować na najlepszą „11” w historii polskiego futbolu. Z tej okazji przyjrzeliśmy się kartom biało-czerwonych w całej serii Ultimate Team, czyli najpopularniejszego trybu w grze FIFA. Tryb Ultimate Team został zaimplementowany w grze FIFA 10 i znajduje się w grze nieprzerwanie od tego momentu. Popularność zyskał dzięki możliwości rywalizacji milionów graczy według reguły "grasz więcej - masz lepszy skład, zyskując przewagę nad innymi graczami".

Właśnie w tym trybie rozgrywane są najważniejsze esportowe turnieje w grze FIFA, takie jak mistrzostwa świata czy eNations, w których biorą udział reprezentacje krajów. W głosowaniu PZPN-u możemy spotkać się z takimi legendami polskiego futbolu jak Boniek, Deyna, Lato czy Młynarczyk. Jednak mimo swoich wybitnych osiągnięć niestety ci piłkarze nie doczekali się jeszcze karty IKONY. Dlatego skład marzeń musimy wybrać tylko ze współczesnych graczy.

Wojciech Szczęsny FIFA 19

Był to pierwszy sezon Szczęsnego jako „jedynki” w barwach Starej Damy. Wchodząc w wielkie buty Buffona, który oceniony był na 89, Wojtek z pokorą przyjął trochę niższą ocenę. Mimo dużej liczby kart specjalnych, jego overall w FIFA 20 nie podniósł się.

Łukasz Piszczek FIFA 14

Prawdziwa bestia na boku obrony. Razem z Błaszczykowskim tworzyli chyba najpopularniejszy duet w całej historii FUT-a. Łukasz z tak wysoko ocenionym tempem oraz obroną brylował w niemieckiej lidze.

Jan Bednarek FIFA 20

Młody gniewny, w tym roku otrzymał złotą kartę. Patrząc na to, jak w ostatnich kolejkach ratował Southampton, wydaje się, że jego ocena ogólna została zaniżona. Jeżeli będzie utrzymywał tak dobre oceny przez cały sezon to kto wie, czy w przyszłej edycji nie ujrzymy go z oceną 80+.

Kamil Glik FIFA 18

Miło popatrzeć, że ktoś z formacji obronnej miał tak wysoką ocenę ogólną. Niestety w okresie coraz słabszych występów Kamila Glika w barwach Monaco, chyba możemy zapomnieć o tak fenomenalnej karcie jaką dysponował stoper reprezentacji Polski w FIFA 18. 

Maciej Rybus FIFA 17

Najsłabsza karta w zestawieniu. Mimo świetnych sezonów w lidze rosyjskiej to Rybus nigdy nie doczekał się złotej karty na pozycji lewego obrońcy. Jego dobry poziom sportowy zauważyli włodarze klubu z Lyonu. Jednak jego przygoda we francuskiej piłce długo nie potrwała i wrócił tam, gdzie czuje się najlepiej, czyli do Rosji.

FIFA Ultimate Team Polska

Jakub Błaszczykowski FIFA 14

W tamtym okresie gry szybkość piłkarza miała ogromne znaczenie. Na skrzydle to Polak nie miał sobie równych. Dodajmy do tego "perfect link" z Łukaszem Piszczkiem i wtedy jeszcze grającym Robertem Lewandowskim w barwach BVB, było to trio marzeń na prawą stronę boiska.

Grzegorz Krychowiak FIFA 18

Jest to pamiętna karta z sezonu 17/18, gdzie Grzegorz przeniósł się z Hiszpanii do stolicy Francji. Był to jeden z największych transferów Polaków w historii. W Grześku wszyscy pokładali nadzieję, że będzie on w stanie wskoczyć na jeszcze wyższy poziom i rywalizować z tymi topowymi pomocnikami defensywnymi. Niestety wraz z pierwszymi meczami czar prysł i przygoda z PSG zaczęła robić się prawdziwą męczarnią. W FIFA 18 karta Polaka była jedną z najczęściej wybieranych w tamtym roku, wszystko ze względu na genialne statystki takie jak fizyczność czy obrona, dodając do tego całkiem niezłe tempo.

Piotr Zieliński FIFA 20

W tym roku Zieliński otrzymał najlepszą kartę w swojej historii występów na wirtualnej murawie. Mimo niezbyt dobrego sezonu, pracownicy EA Sports postanowili podwyższyć ocenę ogólną zawodnikowi z Neapolu. Gdyby nie jego fizyczność, która jest bardzo niska jak na zawodnika box-to-box to naprawdę w tym roku mógłby być najczęściej wybieranym zawodnikiem Serie A do starterów. 

Jacek Krzynówek FIFA 10

Najstarsza karta w zestawieniu najlepszych kart Polaków na przestrzeni dziesięciu lat w Ultimate Team. Karta Jacka Krzynówka, którego zapamiętamy z niesamowitych strzałów zza pola karnego, w tym tego z Portugalią, który dał nam wiele radości nie wygląda zbyt zachęcająco. W obecnych realiach FIFA nie byłby zbyt częstym wyborem ze względu na kiepskie tempo. Gdyby Kamil Grosicki miał chociaż jedną kartę na swojej nominalnej pozycji lewego pomocnika, to właśnie on znalazłby się w tym składzie. Jednak co roku widzimy Kamila z kartą na prawej stronie boiska przez, co Turbo-Grosik nie znalazł się w tym zestawieniu. 

Robert Lewandowski FIFA 18

Mimo coraz lepszych liczb "polskiej armaty" na niemieckich boiskach to raczej widzimy tendencję spadkową, jeżeli chodzi o jego statystki na karcie. Fani wirtualnych zmagań nawet rozpoczęli petycję, w której to domagają się zwiększenia overall’a Lewemu. W FIFA 18 Polak miał najlepszą kartę w swojej przygodzie w Ultimate Team.

Ireneusz Jeleń FIFA 11

Był to ciężki wybór pomiędzy Ireneuszem Jeleniem a Arkiem Milikiem. Ostatecznie padło na byłego gracza Wisły Płock. Zdecydowanie większe umiejętności w ataku sprawiły, że to właśnie on znalazł się w tej „11”. Gdy dodamy do tego niesamowite warunki fizyczne, bo aż 86 tempa i 75 fizyczności, to ręce same składają się do oklasków. Karta Jelenia z Auxerre jest drugą najstarszą kartą zaraz po Krzynówku - liczy sobie już 9 lat!

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze