PZPN rozpoczyna rekrutację do reprezentacji Polski FIFA

Zbigniew Boniek Foto: Materiały prasowe

Parę dni temu informowaliśmy o grupie polskiej reprezentacji podczas zbliżającego się UEFA eEURO 2020 w grze eFootball PES. Natomiast teraz zostały ogłoszone kwalifikacje do narodowej drużyny PZPN w grze FIFA 20!

Pomysł powołania reprezentacji Polski w FIFA nie jest nowy. W kwietniu 2019 roku z podobną inicjatywą wyszedł Prezydent RP Andrzej Duda, który przy pomocy Miłosza Bogdanowskiego wyłonił nawet kadrę. Teraz temat podjął Polski Związek Piłki Nożnej.

Wyłonieni zawodnicy będą mieli szansę reprezentować Polskę podczas zbliżającego się turnieju FIFA eNations Cup. Rozgrywki eliminacyjne odbędą się na konsoli Playstation 4 oraz Xbox One. Eliminacje rozpoczną się od pięciu turniejów kwalifikacyjnych, najlepszych trzech graczy z każdych zawodów awansuje do fazy grupowej. Gracz z największą liczbą punktów zdobytych w turniejach eliminacyjnych zostaje "szczęśliwym przegranym" i będzie szesnastym zawodnikiem podczas fazy grupowej.

Najlepsza “16” będzie rywalizowała w systemie szwajcarskim, natomiast zwycięzca zmagań będzie miał zagwarantowane jedno z czterech miejsc na turnieju finałowym rozgrywanym w Warszawie, natomiast pozostałe trzy będą do zgarnięcia w barażach. Podczas finałów, rozgrywanych 16 lutego w Warszawie, zwycięzca turnieju na PlayStation 4 oraz zwycięzca turnieju na Xbox One zapewnią sobie miejsce w reprezentacji Polski w eFutbolu. Kadra zostanie uzupełniona powołaniami na podstawie rankingu światowego z cyklu FIFA Global Series.

Zapowiadają się bardzo ciekawe czasy dla polskiej sceny FIFA!

terminarz eliminacji
Zobacz komentarze