Ekstraklasa w półfinale międzynarodowego turnieju!

Półfinał #Stay2Score Foto: Materiały prasowe

Kilkanaście dni temu informowaliśmy, że Ekstraklasa jest twórcą pionierskiego turnieju. We współpracy z siedmioma innymi ligami m.in. La Ligą czy Serie A powstał międzynarodowy turniej esportowy w grę FIFA 20. Dziś już wiemy, że reprezentacja Ekstraklasa Games All Star jest blisko strefy medalowej!

Przypomnijmy, cały turniej składa się z dwóch faz. Zasadniczej, która działała w formacie ligowym, gdzie każda reprezentacja musiała zmierzyć się ze sobą. Po rozegraniu wszystkich spotkań w fazie zasadniczej, cztery najlepsze ekipy automatycznie awansowały do półfinałów. Jedną z lig, która uzyskała awans jest Ekstraklasa.

Tak naprawdę, wszystko rozstrzygnęło się dopiero w piątek. Polska reprezentacja podejmowała skład z ligi belgijskiej. Patrząc na układ tabeli przed meczem to Ekstraklasa była murowanym faworytem, ponieważ ich rywal przez całe dotychczasowe rozgrywki zgarnął tylko 3 punkty. Spotkanie zakończyło się łącznym wynikiem 7:0. Najpierw swoje spotkanie wygrał Bartosz “bejott” Jakubowski wynikiem 5:0, a chwile później wirtualne umiejętności pokazał Adrian “Kamyk” Kamiński, który zwyciężając 2:0 postawił kropkę nad “i”.

Tabela

W sobotę o godzinie 16:00 o miejsce w wielkim finale zagramy z reprezentacją ligi hiszpańskiej. W składzie biało-czerwonej drużyny z Ekstraklasy wystąpi Miłosz “milosz93” Bogdanowski oraz ponownie Adrian “Kamyk” Kamiński. Ciekawym smaczkiem pojedynku jest fakt, że reprezentant Legii Warszawa, Miłosz Bogdanowski, mierzył się ze swoim dzisiejszym rywalem dwa tygodnie temu podczas meczu towarzyskiego Polska - Hiszpania. W koszulce z orzełkiem na piersi Polakowi udało się wygrać z Hiszpanem, ale jak będzie w sobotę? Tego dowiemy się po godzinie 16. Transmisję będzie można śledzić na kanale Polsat Sport Extra oraz na oficjalnym profilu Ekstraklasy na Facebooku.

AKTUALIZACJA

Miłosz "milosz93" Bogdanowski zgłosił kontuzję oka. Zamiast niego w meczu przeciwko Hiszpanii zagra Bartosz "bejott" Jakubowski.

Źródło: Materiały własne

Tematy

fifa 20

Zobacz komentarze