FIFA 21 na PlayStation 5 i Xbox Series X/S już w grudniu

FIFA 21 PS5 Xbox X/S Foto: EA Sports

FIFA 21 wreszcie oficjalnie otrzymała datę premiery na konsole nowej generacji. Najpopularniejszy symulator piłkarski na świecie ukaże się na PS5 oraz Xbox Seires X/S zaledwie kilka tygodni po premierze konsol.

FIFA 21 data premiery na PS5

FIFA 21 na konsole PS5 ukaże się 4 grudnia 2020. Dostępna będzie nowa funkcja Dual Entitlement, która pozwoli za darmo otrzymać wersję na PS5 jeśli masz już grę na PS4.

FIFA 21 data premiery na Xbox Series X/S

Podobnie jak w przypadku PlayStation, FIFA 21 na Xbox series X/S do kupienia będzie 4 grudnia. Tutaj również działać będzie funkcja Dual Entitlement, która sprawi, że jeśli macie grę na starą generację konsol, za darmo otrzymacie ją również na nowym sprzęcie.

Funkcja Dual Entitlement

Jak pisaliśmy powyżej, funkcja Dual Entitlement sprawi, że nie musicie kupować gry dwa razy, jeśli już macie ją na swojej starej konsoli. Zupełnie za darmo dostaniecie wersję gry na konsole nowej generacji. Jest jednak kilka "ale", o których warto wiedzieć

Funkcja nie zadziała jeśli zmienicie PS na Xboxa lub odwrotnie. Wersja z PS4 uprawnia was do upgrade'u na PS5, a wersja na Xbox One zapewnia wam darmową fifę na Xbox Series X/S.

Jeśli kupiliście fizyczną wersję FIFA 21 dostaniecie kod do pobrania gry, a nie kolejny fizyczny dysk. Co więcej, będzie on działał tylko na koncie, do którego przypisana jest gra. Także zapomnijcie o sprzedaży samego kodu.

W tryby FUT oraz Volta będziecie mogli grać na zmianę na obu konsolach, a wasz progres będzie zapamiętany. Nie dotyczy to jednak wszystkich innych trybów czyli sezonów, co-op'a, kariery czy pro klubów. W tych przypadkach będziecie musieli zdecydować się na grę na jednej konsoli.

Zobacz komentarze