FIFA 21 - wszystko co wiemy o nowej edycji gry

FIFA 20 Foto: Materiały prasowe

FIFA 21 jak każda kolejna odsłona FIFA ukaże się pod koniec września 2020 roku, oprócz zmiany barw klubowych przez zawodników czeka nas spora liczba aktualizacji.

Jest to nieuniknione, jak co roku i tym razem EA Sports zaserwuje nam nową odsłonę gry FIFA, gra będzie się nazywać FIFA 21, lub FIFA 2021 w zależności od tego, czy twórca pozostanie przy obecnym systemie nazewnictwa. FIFA 20 w społeczności została odebrana niezwykle ciepło, oferowała nowe funkcje, na które czekaliśmy, ale wciąż istnieje lista niespełnionych marzeń.

Głównymi zmianami w FIFA 20 było polepszenie gry w obronie, dodanie trybu Volty i elektrycznej ścieżki dźwiękowej, jednak graficznie gra z roku na rok wygląda bardzo podobnie, a tryb kariery wciąż pozostawia wiele do życzenia, a na takie potknięcia czeka główny konkurent EA - KONAMI. PES odbiera powoli umowy licencyjne i rośnie na coraz poważniejszego rywala.

W takim razie przyszedł czas, aby omówić wszystko co do tej pory wiemy o nowej FIFA 21 począwszy od daty wydania, na jakich platformach pojawi się FIFA 21, oraz o tym co chcielibyśmy w niej zobaczyć.

FIFA 21: Data Wydania

EA Sports nie opublikowało jeszcze dokładnej daty wydania, ale biorąc pod uwagę historię i to, że poprzednie edycje ukazywały się w ostatni piątek września możemy gdybać, że data wydania FIFY 21 to 26 września 2020 roku.

FIFA 21: PS5 Xbox seria X

Jak wspomnieliśmy wyżej prawdopodobna data ukazania się FIFY 21 to 26 wrzesień 2020 roku, seria nowych konsol zapowiadana jest między końcem października, a grudniem 2020 roku, więc możemy się spodziewać, że gra ukaże się wraz z premierą PS5 oraz Xbox seria X, ale również wyjdzie na PS4, Xbox One, Nintendo Switch oraz oczywiście PC.

FIFA 21: co chcemy zobaczyć

FIFA 20 to z pewnością jedna z najlepszych gier, która wyszła w historii serii. Mamy w niej nowy system obrony, tryb Volta, ulepszoną sztuczną inteligencję, jednak zawsze jest coś do poprawy.

Więcej gier ulicznych! Tryb Volta świetnie się przyjął jako dodatek do FIFY 20, oczekujemy, że w FIFA 21 będzie on jeszcze bardziej rozbudowany i doczekamy się ulepszonej serii gier ulicznych, na co jako gracze zasługujemy.

Tryb kariery! To prośba, którą do EA kierujemy od lat, niech w końcu ulepszą na tyle tryb kariery, aby był on przystępny i chętny do grania, FIFA 21 na to zasługuje jako wejście w nową dekadę. PES coraz bardziej depcze po plecach.

Grafika! Mimo niewielkich zmian w szacie graficznej ta co roku jest względnie podobna, jest to bardzo ważne aby FIFA 21 nie była kolejnym odgrzewanym kotletem, a producent zaserwował nam wreszcie dużo bardziej odświeżoną szatę graficzną.

Licencje! PES coraz częściej zabiera prawa licencyjne przez co gra nie jest już tak atrakcyjna, sławne Piemonte Calcio, które miało zastąpić Juventus bez przerwy jest obiektem memów.

Zobacz komentarze