FIFA 21 bez VARu oraz znaczna zmiana w celebrowaniu bramek!

FIFA 21 Foto: FIFA

FIFA 21: Jakiś czas temu w sieci pojawiły się fanowskie pomysły na zastosowanie technologii VAR w rozgrywce. Oczywiście cała operacja sprawdzania kontrowersyjnych sytuacji miałaby być raczej symboliczna. Fani domagali się takiej możliwości chociaż w trybie offline, gdzie na pewno gra zyskałaby ciut więcej realizmu.

Teraz już wiemy, że w FIFA 21 nie doświadczymy sprawdzania powtórek przez arbitra. Oczywistym jest, że sama gra wie dokładnie kiedy był spalony, czy zawodnik dopuścił się faulu oraz czy piłka przekroczyła linię bramkową, wszystko wiąże się z tym jak gra została zaprojektowana i zaprogramowana. Natomiast dodanie VAR-u jako czysty dodatek w postaci urozmaicenia rozgrywki byłby dla fanów serii nie lada gratką. Nie pozostaje nam nic innego jak czekać do następnej edycji gry, która pojawi się za rok.

Każdego gracza FIFA denerwuje jedna rzecz - celebracje, które potrafią trwać wieczność. Szczególnie w trybie online, gdzie niektórzy gracze potrafią być bardzo złośliwi. Po strzeleniu bramki za pośrednictwem odpowiedniego klawisza biegają po połowie uciszając swojego przeciwnika wymownym palcem przy ustach. Następnie wciskają odpowiednią kombinację klawiszy i wybierają najdłuższą możliwą cieszynkę dostępna w grze. W FIFA 21 czas jaki będziemy mieli dostępny na celebrowanie bramki zostanie skrócony oraz z gry zostaną usunięte niektóre toksyczne cieszynki jak chociażby wspomniane “uciszanie”. Wydawcy rezygnują również z kamer powrotu drużyny na własną połowę, wszystko po to żeby przyspieszyć rozgrywkę. Dodatkowo został zmniejszony czas na wykonanie każdego stałego fragmentu gry.

Zobacz komentarze