VAR w FIFA 21? To tylko jedna z plotek

FIFA 20 Foto: ea.com

Wielkimi krokami zbliżamy się do zapowiedzi najpopularniejszego symulatora piłkarskiego na świecie. Pierwsze oficjalne informacje o grze zazwyczaj pojawiały się w okolicach czerwca oraz lipca. Tym razem powinno być podobnie. Czy w końcu doczekamy się systemu VAR? O tej zmianie spekuluje się najintensywniej.

FIFA 21 - premiera

FIFA 20 Bundesliga Foto: Materiały prasowe

Tradycją już jest termin, w którym zawsze możemy oczekiwać najnowszej wersji FIFA. Premiera gry od EA Sports zazwyczaj odbywa się w ostatni piątek września. Jednak w tym roku może dojść do małego precedensu. Tak naprawdę nikt, oprócz samych twórców, nie wie na jakim etapie są prace nad grą i na ile kryzys związany z pandemią koronawirusa pokrzyżował plany wydawcy. Jednak jeżeli wszystko poszło zgodnie z planem, najnowszej edycji gry możemy się spodziewać 25 września.

VAR

Przykład użycia VAR

Technologia Goal-line pojawiła się już w FIFA 15. Jak widać, kanadyjskie studio ma doświadczenie w implementacji nowoczesnych technologii do swojej gry. Wielu fanów zastanawia się jednak, czy to nie pora na kolejną nowinkę - wideoweryfikację, czyli VAR. Podobno twórcy myślą nad tym rozwiązaniem. W tym przypadku jednak sytuacja jest o wiele bardziej złożona niż mogłoby się wydawać. Aby ten system miał w ogóle sens w grze, sędziowie musieliby zacząć popełniać błędy. To doprowadziłoby do tego, że część bramek zostałaby zdobyta w nieuczciwy sposób. O ile większość z nas teraz powie: "No to świetnie, tak to bywa w życiu", to musimy wziąć pod uwagę szerszy kontekst. FIFA to również rozgrywki esportowe czy FIFA Ultimate, gdzie gracze kupują karty za realne pieniądze. Losowość gry nie byłaby najbardziej pożądana w tych przypadkach i na pewno nie o takie emocje chodziłoby kibicom i producentom gry. Pewnym rozwiązaniem byłoby po prostu wyłączenie VAR w rozgrywkach internetowych. Czy doczekamy się tej nowinki w FIFA 21? Dowiemy już niedługo.

Volta

fifa20-tile-volta04-16x9pngadaptcrop16x9652w Foto: Materiały prasowe

Z dotychczasowych informacji wynika, że rozbudowie ulegnie tryb Volta, czyli ulicznej odmiany piłki nożnej. Do tej pory Volta była tylko symulacją piłki na ulicach i nie doczekała się specjalnych zasad czy ulepszeń, tak jak miało to miejsce w serii FIFA Street. Wszystko jednak wskazuje na to, że już niedługo poznamy nowe, lepsze oblicze tego trybu.

Piemonte Calcio?

Piemonte Calcio Foto: Materiały prasowe

Jedno jest pewne - do gry wróci z powrotem stadion FC Barcelona - Camp Nou. Nie wiadomo jednak co z zespołami, które w poprzedniej części nie miały realnych nazw oraz trykotów. Wszystko zależy od tego, czy EA zdołało ponownie wykupić odpowiednie licencje. Zatem musimy poczekać jeszcze kilka dobrych tygodni zanim się dowiemy czy drużyna Wojtka Szczęsnego w grze będzie widnieć pod nazwą Piemonte Calcio czy Juventus.

Źródło: Materiały własne

Tematy

FIFA 21

Zobacz komentarze