FIFA 21 jak Football Manager. Zapowiada się ciekawa nowość

FIFA 21 Foto: goal.com

FIFA 21 przewiduje sporo nowości. O jednym z pomysłów twórców Electronic Arts czytamy w serwisie goal.com. Nowinka dotyczyć będzie trybu kariery. Wprowadzone zostanie rozwiązanie rodem z Football Managera.

Jak wiemy, w trybie kariery prowadzimy daną drużynę przez jeden lub wiele sezonów. Czasem, gdy nie możemy się doczekać ważnego meczu, który wypada za kilka kolejek, pomijamy te mniej istotne, wybierając opcję "symuluj mecz". Takie rozwiązanie ma jednak sporo minusów.

Jeśli zdecydujemy się na symulację, dostajemy gotowy wynik, strzelców, kartki i ewentualnie kontuzje, bez możliwości wpływu na rozgrywkę. Komputer sam decyduje, których piłkarzy zmienić. W FIFA 21 będziemy mieli możliwość wpłynięcia na rozgrywkę. Po pierwsze, będziemy na bieżąco widzieć, co się dzieje na boisku. Zostanie wprowadzone boisko z biegającymi kropkami oddającymi zawodników, podobnie jak to ma miejsce w Football Managerze. Będziemy widzieć statystyki piłkarzy i ich boiskowe oceny. Jeśli uznamy, że mecz nie idzie po naszej myśli, będziemy mogli w każdej chwili przenieść się na murawę, by wziąć sprawy w swoje ręce.

Ponadto poprawiona ma zostać jeszcze jedna funkcja - przygotowanie zawodnika do nowej pozycji. Przykładowo: Jadon Sancho, gwiazdor Borussii Dortmund, jest prawym skrzydłowym i ma imponujące cechy - doskonały drybling, zwinność i szybkość. Jednak po treningach będziemy mogli przestawić go na przykład na środek ataku. Oczywiście ma to swoje ograniczenia - nie możemy z przeciętnego stopera zrobić maszynki do zdobywania goli na miarę Roberta Lewandowskiego, jednak i tak zapowiada się to ciekawie. Będzie można pracować także m.in. nad siłą fizyczną czy lepszą grą drugą nogą.

Na koniec dodajmy kolejną nowość, która wydaje nam się bardzo ciekawa, jednak ma swoją wadę - trzeba grę kupić w przedsprzedaży. Jeśli to zrobisz, będziesz mógł rozpocząć tryb kariery swoim ulubionym zespołem, a wśród juniorów dostaniesz zawodnika o potencjale klasy światowej, który będzie pochodził z tego samego kraju co twój klub. Chyba każdy marzy o takim wychowanku, prawda?

Na podstawie: Goal.com

Źródło: Materiały własne

Tematy

FIFA 21

Zobacz komentarze