Ekstraklasa gra dalej. Rusza turniej, w którym zagrać może każdy

Ekstraklasa Foto: Materiały prasowe

#ZOSTANWDOMU z FIFA 20 - pod takim hasłem Ekstraklasa ogłasza nowy turniej w najpopularniejszą grę piłkarską. Informację podało kilka klubów naszej najwyższej klasy rozgrywkowej, m.in. Legia i Jagiellonia.

W turnieju może wziąć udział każdy, bez względu na wiek, warunkiem koniecznym jest posiadanie gry na konsoli PlayStation lub Xbox. W rywalizacji zagrają też piłkarze ekstraklasy, jednak nazwisk jeszcze nie znamy.

Zawody zostaną rozegrane od piątku do niedzieli (27-29 marca), a startować będą każdego danego dnia o godzinie 18. Gra odbywać się będzie na następujących zasadach: do jednego zwycięstwa w początkowych rundach, do dwóch zwycięstw od ćwierćfinałów. Przegrywający odpada z dalszej rywalizacji. Każdy z trzech dni turniejowych to odrębna drabinka – wyłonionych zostanie więc sześciu zwycięzców na dwóch konsolach. Dla najlepszych przewidziano nagrody – oficjalne piłki PKO Bank Polski Ekstraklasy – adidas Uniforia oraz akcesoria gamingowe od Media Expert.

Rejestracje do turnieju startują we wtorek 24 marca od godziny 10:00. Zapisać można się na stronei EkstaklasaGames.org. Gra odbywać się będzie w trybie FUT, a jednym z kluczowych warunków jest posiadanie składu złożonego w całości z piłkarzy Ekstraklasy.

Przypomnijmy, że z powodu epidemii koronawirusa odwołane zostały rozgrywki Ekstraklasa Games. Władze ligi robią jednak sporo, by dostarczyć kibicom sportowych emocji. W miniony weekend odbył się mecz w FIFA 20 pomiędzy graczami Legii i Wisły Kraków. Lepszy okazał się Miłosz Bogdanowski z warszawskiej ekipy, wygrywając 1:0.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze