Juventus vs Piemonte Calcio, PES vs FIFA. Kto wykonał lepsze twarze Starej Damy? Typujemy overalle!

CR7 Foto: Materiały prasowe

Istnieje odwieczna walka pomiędzy zwolennikami FIFA, a sympatykami PES-a. Jedni mówią, że gra drugich jest nierealistyczna i jest jedynie symulatorem, drudzy, że w ich grze zawodnicy przynajmniej nie biegają jakby się ślizgali po lodzie. Wojnę między graczami w tym przypadku można porównać do jakże pięknych i kreatywnych zdań-cytatów na murach miasta Łodzi, gdzie cały internet obiegają zdjęcia cudownie uzdolnionych pisarzy, którzy wymyślają żarty pokroju „ŁKS robi herbatę z wody po pierogach” czy „Widzew myśli, że paraolimpiada to wyścigi lokomotyw”.

W grach oprócz rozgrywki (mechaniki) możemy dostrzec także aspekt wizualny, czy to oprawy, stadiony, koszulki i to na co najczęściej zwracamy uwagę, czyli twarze zawodników. A jak producentom gier FIFA oraz PES w tym roku wyszło odwzorowanie twarzy zawodników z Turynu? Przypominamy, że Konami wykupiło pełną licencję na wyłączność i nie zobaczymy oficjalnych znaków towarowych Juventusu w FIFA. Klubem, który ma za zadanie przypominać Starą Damę jest Piemonte Calcio.

Wojciech Szczęsny Foto: Materiały prasowe

Wojciech Szczęsny - polski numer „1” w zespole Juventusu, w poprzednim sezonie spisywał się znakomicie, zobaczymy jak poradzi sobie w tym roku, na pewno w zachowaniu czystych kont pomoże mu młody Mathijs de Ligt.

Nasz typ: 87 OVR

Gianluigi Buffon Foto: Materiały prasowe

Gianluigi Buffon - Włoch wraca na stare śmieci, ma być zmiennikiem Wojtka, co za tym idzie, Perrin spada na pozycje numer 3 w hierarchii golkiperów. 

Nasz typ: 85 OVR

de ligt Foto: Materiały prasowe

Mathijs de Ligt - uważany za najlepszego młodego obrońcę na świecie, świetne wzmocnienie linii defensywnej Starej Damy, a przy takich doświadczonych zawodnikach jak Chiellini czy Bonucci Holender będzie miał możliwość podpatrywać najlepszych w swoim fachu.

Nasz typ: 86 OVR

Bonucci Foto: Materiały prasowe

Leonardo Bonucci - prawdopodobnie w tym sezonie będzie często zmieniał się z nowym nabytkiem, czyli de Ligtem, żeby młody zawodnik mógł chłonąć doświadczenie w lidze włoskiej.

Nasz typ: 85 OVR

Chiellini Foto: Materiały prasowe

Giorgio Chiellini - pan profesor, innego słowa dla Włocha nie ma, jak to powiedział Wojtek Szczęsny - ściana nie do przejścia.

Nasz typ: 87 OVR

Alex Sandro Foto: Materiały prasowe

Alex Sandro - TOP3 lewych obrońców na świecie, szybki, zwrotny, dobrze zbudowany, a przede wszystkim świetnie czuje się z piłką przy nodze, co umożliwia podłączanie się do ataku w bocznych sektorach boiska.

Nasz typ: 86 OVR

ramsey Foto: Materiały prasowe

Aaron Ramsey - nowy nabytek Bianconeri, Walijczyk na półwyspie Apenińskim to rzadkość, zobaczymy, co były kanonier wniesie do ekipy Maurizio Sarriego.

Nasz typ: 83 OVR

rabiot Foto: Materiały prasowe

Adrien Rabiot - kolejny pomocnik, który dołączył do Juve w tym okienku transferowym, po zawirowaniach w PSG, ciekawe czy Rabiot utrzymał formę mimo że końcówkę sezonu przesiedział na ławce.

Nasz typ: 85 OVR

CR7 Foto: Materiały prasowe

Cristiano Ronaldo - uważany za najlepszego gracza naszych czasów, wraz z Messim śrubują nowe rekordy, poprzedni sezon w wykonaniu Portugalczyka być może nie był idealny, ale przy obecnych wzmocnieniach zespołu, w szczególności w linii pomocy, CR7 będzie miał większą liczbę dogodnych sytuacji.

Nasz typ: 93 OVR

Douglas Costa Foto: Materiały prasowe

Douglas Costa - jeden z najszybszych piłkarzy w Serie A, sam Robert Lewandowski przyznał, że Douglas ma najlepsze odejście na pierwszych 5 metrach i wrzutkę do wchodzącego napastnika z bocznego sektoru boiska na świecie.

Nasz typ: 85 OVR

cuadrado Foto: Materiały prasowe

Juan Cuadrado - drugi skrzydłowy Juventusu, niezwykle szybki, ale przede wszystkim potrafi świetnie dryblować, co pokazywał m.in. w meczu z Polską na MŚ w Rosji, gdzie Maciej Rybus miał wielkie problemy z zatrzymaniem Kolumbijczyka.

Nasz typ: 84 OVR

Dybala Foto: Materiały prasowe

Paulo Dybala - „10” Juventusu, gracz, który ma za zadanie dostarczać piłki wybiegającym napastnikom czy skrzydłowym, precyzyjne wykończenie z lewej nogi, niesamowicie zwinny i zwrotny.

Nasz typ: 88 OVR

Higuain Foto: Materiały prasowe

Gonzalo Higuain - prawdziwy numer dziewięć zespołu, świetne wykończenie, czy gra tyłem do bramki, jedynie czego potrzeba Argentyńczykowi to zrzucić parę kilogramów żeby nabrać odpowiedniej tężyzny ciała.

Nasz typ: 88 OVR

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze