Marco Van Basten usunięty z gry FIFA! Poszło o... nazistowskie pozdrowienie

Marco van Basten
Marco van Basten Foto: Ardgelinck / Instagram/marcovanbasten

FIFA 14 wprowadziła niesamowitą rewolucje, wprowadzając ówczesne „Legendy” (teraz Ikony). Holender o świetnym wykończeniu był jedną z pierwszych kart, które na dobre zagościły w trybie Ultimate Team.

Nieprzerwanie od sześciu lat mogliśmy korzystać z usług bezlitosnego snajpera w naszych składach, jednak teraz karty Holendra przestały wypadać z paczek, a szczęśliwcy, którzy posiadali już go w swoich składach mogą mówić o niezłym zysku.

Karty Holendra to teraz prawdziwy rarytas w trybie Ultimate Team. Wszystko rozchodzi się o wystąpienie Marco Van Bastena w telewizyjnym wywiadzie, w którym użył nieparlamentarnych słów, co nie idzie w zgodzie z polityką EA Sports. Robiąc wywiad dla stacji Fox News z niemieckim trenerem Heraclesa (Eredivisie), dopuścił się nazistowskiego pozdrowienia „Sieg Heil”. Każdy logujący się do FUT, otrzymał taką wiadomość od wydawców gry.

"Znamy treść niedawnych wypowiedzi Marco van Bastena. Nasze zobowiązanie do promowania równości i różnorodności zawsze staramy się odnosić do wszystkich obszarów gry. Dlatego też do odwołania usuwamy karty IKONY Marco van Bastena z paczek, WBS i draftu FUT.

Wkrótce podamy więcej informacji. Zespół FIFA".

FIFA 20 Foto: Materiały prasowe

Możliwe, że jeżeli Holender w jakiś sposób odkupi swoje winy i przeprosi wszystkich, którzy poczuli się urażeni, to jego karty wrócą do paczek, SBC i draftów, a rynek się ustabilizuje. Szkoda byłoby tracić możliwość zagrania fantastyczną kartą takiego napastnika.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze