Mikołaj pyta, co na święta? Jasne, że FIFA20 i to w promocyjnej cenie!

FIFA 20 Foto: EA

FIFA to seria gier, w którą z przyjemnością grają nie tylko młodzi, ale również osoby, które nastolatkami nie są już od dawna, dlatego FIFA idealnie nadaję się na prezent dla każdego miłośnika wirtualnej rozgrywki niezależnie od wieku. Co oferuje najnowsza edycja piłkarskiego symulatora i gdzie kupimy ją najtaniej?

W tym roku do gry został dodany tryb ulicznego futbolu. W Volcie ujrzymy takie wariacje meczowe jak trzech na trzech lub czterech na czterech z małymi bramkami oraz lotnym bramkarzem. A także czterech na czterech oraz pięciu na pięciu ze stałym golkiperem oraz bramkami zbliżonymi do wymiarów bramek futsalowych oraz dodatkowo tryb futsalowy (gra na hali). Co jeszcze zobaczymy w trybie Volta? Przede wszystkim nową mechanikę gry oraz fizykę piłki różniąca się od zwykłych trybów w FIFA 20. Uderzenie piłką w grubą ścianę będzie powodowało, że futbolówka dostanie większego pędu oraz specyficznego kozła w porównaniu z miękką ścianą. Poza tym wprowadzono nowy system strzałów, który polega na tym, że trajektoria lotu piłki została skierowana ku ziemi, co daje większą szansę na trafienie w małą bramkę.

Dodatkowo urozmaiceniu został poddany tryb kariery. Ciekawą nowością jest m.in. system dynamicznego potencjału, który będzie realistyczny jak nigdy dotąd. Ma on dotyczyć młodych jak i starszych zawodników. W poprzednich edycjach gry, gdy zawodnik przekroczył barierę „trzydziestki” to jego umiejętności drastycznie zaczynały spadać z miesiąca na miesiąc. W FIFA 20 zostało to poprawione i ogólna ocena starszych piłkarzy będzie bardziej zależała od ich występów i ocen meczowych. Jako menedżer klubu będziemy dostawali różne wiadomości od piłkarzy. Jeżeli nie spełnimy ich próśb lub nie odpowiemy na czas, to taka postawa będzie wpływała na ich morale, co ma się przekładać na wyniki. Nowością będą także rozbudowane konferencje prasowe, na których będzie możliwość odpowiadania na pytanie, które tak samo będą wpływały na formę zespołu.

No dobrze, ale gdzie kupić najtaniej? Jeżeli chcemy sprawić prezent bliskiej nam osobie to zakup wersji cyfrowej będzie możliwy jedynie za pośrednictwem kupna cyfrowego klucza. Drugą opcją jest tradycyjne pójście do sklepu z elektroniką i kupienie egzemplarza z półki. Na większe promocje możemy liczyć na stronach internetowych, które proponują zakup cyfrowego klucza za około 100 zł, natomiast najtańszy egzemplarz fizyczny udało nam się znaleźć za 120 zł. Mimo wszystko, przy zakupie wersji fizycznej w razie nieudanego prezentu możemy ją zwrócić. W przypadku zakupu wersji cyfrowej w formie prezentu jest to niemożliwe. Obie wersje w porównaniu z ceną w dniu premiery są 2 razy tańsze, więc w ciągu 3 miesięcy zaoszczędziliśmy ponad połowę ceny wyjściowej.

Zobacz komentarze