FeWC: Dziś poznamy mistrza świata FIFA 19!

Półfinaliści mistrzostw świata FIFA 19
Półfinaliści mistrzostw świata FIFA 19 Foto: FIFA

Z 32 zawodników, którzy w piątek 2 sierpnia rozpoczynali FIFA eWorld Cup pozostała już tylko najlepsza czwórka. Już dziś w londyńskiej O2 Arenie poznamy mistrza świata FIFA 19, który poza tytułem wzbogaci się również o 250 tysięcy dolarów.

W pierwszym spotkaniu półfinałowym (Xbox) zmierzą się Rafsou oraz Msdossary. W tym starciu faworyt jest tylko jeden. Msdossary nie tylko broni tytułu mistrzowskiego z zeszłego roku, ale już raz w trakcie turnieju pokonał swojego dzisiejszego rywala (6:0 w dwumeczu). Musimy jednak pamiętać, że Rafsou do słabeuszy nie należy. Francuz zajął drugie miejsce w swojej grupie, a w drabince pewnie rozprawił się z Danim (6:3) oraz NRaseckiem (6:3).

W drugim spotkaniu półfinałowym (PS4) zagrają MoAuba i nicolas99fc. Co ciekawe, panowie nie zaprezentowali się najlepiej w fazie grupowej zajmując odpowiednio trzecie i czwarte miejsce w grupie C. Co więcej, nicolas zaczął turniej od trzech porażek z rzędu. Jednak w fazie pucharowej obaj zawodnicy nie mają dla rywali litości. MoAuba wygrał swoje spotkania wynikami 3:1 i 5:1, a nicolas rozbił swoich przeciwników 7:2 i 9:1.

Zwycięzcy swoich półfinałów zagrają w wielkim finale, który dla wyrównania szans, rozegrany zostanie cross-platformowo. To znaczy, że jeden mecz odbędzie się na Xboxie, a drugi na PS4.

Transmisję z finałów w języku angielskim znajdziecie tutaj.

Harmonogram spotkań:

  • Półfinał pierwszy (Xbox) Rafsou vs Msdossary 16:00
  • Półfinał drugi (PS4) MoAuba vs nicolas99fc 17:00
  • Finał (cross-platform) 18:30
Zobacz komentarze