Faza ligowa Ekstraklasa Games startuje już dziś

Ekstraklasa Games Foto: Materiały prasowe

Reprezentanci 16 klubów Ekstraklasy zmierzą się w grze FIFA 19 na konsolach Playstation 4 oraz Xbox One. Pierwszy etap rozgrywek potrwa do 25 maja. Wśród zawodników nie zabraknie popularnych graczy.

Niedawno zakończyły się kwalifikacje do turnieju, w których spośród 17 tysięcy śmiałków wyłoniono najlepszych 64 zawodników. Ci będą reprezentować barwy klubów grających w Ekstraklasie. Warto wspomnieć, że dzięki tak ogromnemu zaangażowaniu wydarzeniu udało się pobić rekord liczby rejestracji uczestników turnieju FIFA w Polsce.

Zespoły Ekstraklasa Games Foto: Twitter

Kluby zmierzą się ze sobą w formacie ligowym zgodnie z zasadą: każdy gra z każdym. Łącznie jedna drużyna rozegra 30 meczów. Zespoły reprezentowane będą przez 4 graczy: 2 na Playstation 4 oraz 2 na Xbox One, choć tabela ligowa będzie prowadzona wspólnie dla obydwu platform. Zawodnicy spotkają się w meczach 1 na 1 w trybie online FUT. Osiem najlepszych klubów pierwszego etapu rozgrywek zapewni sobie miejsce w wielkim finale.

Tego typu wydarzenie nie może odbyć się bez uznanych graczy na piłkarskiej scenie esportowej. W Ekstraklasa Games wezmą udział m.in. Michał "Sroka" Srokosz, Miłosz "milosz93" Bogdanowski, Kamil "Riptorek" Soszyński oraz Tomasz "bryke" Beczak. Nic dziwnego, że biorą oni udział w tym turnieju, ponieważ posiada ono oficjalne partnerstwo z EA SPORTS. Dzięki temu gracze mają szansę zdobyć punkty w światowym rankingu FIFA 19 Global Series. W rezultacie może im to umożliwić awans na rozgrywki najwyższego szczebla, czyli FIFA eWorld Cup 2019.

Transmisję znajdziecie tutaj.

Zobacz komentarze