Esportowe pojedynki na stadionach piłkarskich to gratka dla fanów. Mecz Legia – Arka w FIFA 19 miał 273 tysiące wyświetleń

Legia Arka Foto: Legia Warszawa

W ubiegły piątek Legia Warszawa podejmowała Arkę Gdynia. Tego samego dnia odbyła się premiera FIFA 19. Jak połączyć oba wydarzenia? Równo z pierwszym gwizdkiem rozpoczęły się zmagania piłkarzy oraz esportowców obu klubów, którzy rozegrali pierwszy na świecie pokazowy mecz w FIFA 19. Transmisja z tego wyjątkowego wydarzenia była prowadzona na stronie głównej Onet.pl oraz Esportmania.pl i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem – łącznie zanotowano aż 273 tysiące wyświetleń.

Mecze na prawdziwym i wirtualnym boisku rozpoczęły się o 20:30. W barwach Legia eSports wystąpili Miłosz „milosz93” Bogdanowski oraz Michał „Sroka” Srokosz. Naprzeciwko nich stanęli zawodnicy Arki Gdynia: Bartosz „Bartas” Tritt i Michał „Owca” Owczarzak. Triumfator ESL Mistrzostw Polski gładko wygrał 2:1 i 4:0 w dwumeczu. Jego kolega z drużyny zakończył swój mecz remisem, co znaczy, że esportowcy Legii zwyciężyli w całym spotkaniu.

Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Podczas transmisji odnotowaliśmy 133 tysiące unikalnych użytkowników, a w szczytowym momencie spotkanie oglądało na żywo 26 tysięcy kibiców. To dwukrotnie lepszy wynik niż podczas esportowego meczu Legii Warszawa z Zagłębiem Sosnowiec, który odbył się w sierpniu.

Unikalnemu w skali światowej wydarzeniu towarzyszyły liczne atrakcje dla kibiców. W przerwie meczu zawodnicy Legia eSports odwiedzili młodych fanów mistrza Polski w sektorze rodzinnym, gdzie rozegrali mecze, rozdawali autografy i pozowali do zdjęć. Również w piątek odbyła się ogólnoświatowa premiera gry FIFA 19. Kibice Legii mogli kupić limitowaną edycję gry „FIFA 19 – Legia Warszawa” z zawodnikami mistrza Polski, Sebastianem Szymańskim i Carlitosem na dodatkowej nakładce.

10 Foto: Legia Warszawa
9 Foto: Legia Warszawa
11 Foto: Legia Warszawa
12 Foto: Legia Warszawa
13 Foto: Legia Warszawa
14 Foto: Legia Warszawa
Zobacz komentarze