ePremier League zaczyna inwazję Chin

ePremier League Foto: Premier League

Premier League jest oglądana na całym świecie. Nic wiec dziwnego, że esportowa liga angielska również budzi zainteresowanie w innych częściach globu. W tym miesiącu wystartuje również ePremier League w Chinach w ramach partnerstwa z posiadaczami licencji na transmisję Tencent Sports, Tencent Gaming i EA SPORTS.

"Będzie to pierwsze wydarzenie ePremier League, które odbędzie się poza Wielką Brytanią i zostanie rozegrane ze wszystkimi 20 klubami Premier League. Niemniej nie zobaczymy tam największych gwiazd, bo w rozgrywkach wezmą udział lokalni gracze o wysokich rangach" - czytamy w komunikacie prasowy.

FIFA Online 4 na PC ma ponad 10 milionów zarejestrowanych graczy w Chinach. Premier League twierdzi, że ma osiem milionów obserwujących na swoich platformach cyfrowych i społecznościowych.

- Dyrektor handlowy Premier League, Will Brass, powiedział: - Seria gier wideo EA SPORTS FIFA Online 4 jest jednym z kluczowych kanałów, za pośrednictwem których kibice w Azji mogą kontaktować się z klubami i zawodnikami Premier League.

Zawody rozpoczynają się w przyszłym tygodniu i kończą w sobotę 15 maja. Kluby zostaną podzielone na cztery grupy po pięć drużyn, a zwycięzcy z każdej grupy awansują do fazy pucharowej. Mecze fazy grupowej będą rozgrywane online, a mecze pucharowe będą rozgrywane offline w Wisdom Bay w Szanghaju.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze