Legia Warszawa drużynowym mistrzem Ekstraklasa Games

elpolako i milosz93 Foto: Legia eSports

Za nami 15 kolejek trudnej, ale i pięknej walki o drużynowe mistrzostwo Polski Ekstraklasa Games Pro. W decydującym starciu Legia Warszawa pokonała Jagiellonię Białystok, a Gracjan "polako" Gołębiewski i Miłosz "milosz93" Bogdanowski zgarnęli puchar do gabloty stołecznego klubu.

Lepszego zwieńczenia rozgrywek organizatorzy turnieju chyba nie mogli sobie wymarzyć, bo do ostatniej kolejki sprawa tytułu nie była jasna. Jagiellonia Białystok co prawda przewodziła stawce, ale Legia przed decydującymi starciami traciła zaledwie punkt. W niedzielny poranek doszło więc do arcyciekawego dwumeczu.

Szczególne emocje wzbudzał pojedynek na PS 4, gdzie Kamil "Riptorek" Soszyński z podlaskiej ekipy mierzył się z Miłoszem "miloszem93" Bogdanowskim. Po jednej stronie najlepszy zawodnik PS4 w tym sezonie, po drugiej czterokrotny mistrz Polski. Tam musiały płonąć pady, i tak też było. Ostatecznie 3:1 zwyciężył gracz Legii, a Ripotrek na pewno może pluć sobie w brodę, bo nie wykorzystał idealnej szansy na zdobycie upragnionego trofeum.

Z kolei w zmaganiach na XBOX One doszło do starcia Gracjana "Polako" Gołębiewskiego (Legia) i Piotra "Piterka" Kochana. Forma młodego zawodnika Jagiellonii w tym sezonie była trochę nierówna, ale ostatnie zwycięstwo z bejottem (któego Wisła Kraków zajęła ostatecznie 3. miejsce), dawała kibicom nadzieje również na sukces z Polako. W niedzielnym starciu jednak to gracz w biało-czarnej koszulce wygrał 2:1.

Tym samym na finiszu zawodnicy Legii wyprzedzili przedstawicieli Jagiellonii aż o 5 punktów i zdobyli tytuł drużynowych mistrzów Ekstraklasa Games. Oprócz trofeum, Wojskowi dostaną do podziału 12 tysięcy złotych.

Przypomnijmy, że to nie koniec emocji związanych z walką w najważniejszym turnieju FIFA w Polsce. W marcu zostaną rozegrane finały indywidualne, do których przepustkę zdobyło sześciu najlepszych zawodników.

Zobacz komentarze