Ekstraklasa Games: Faza grupowa (Xbox) zakończona. Za chwilę rusza drabinka pucharowa!

Ekstraklasa Games Foto: Materiały partnera

Finały Rundy Zimowej podczas drugiego sezonu Ekstraklasa Games rozkręciły się na dobre. Wczorajsze zmagania na wirtualnej murawie mogliśmy śledzić na platformie Playstation 4. Ostatecznie triumfowała Legia Warszawa, której reprezentant Miłosz “milosz93” Bogdanowski ograł w finale zawodnika Rakowa Częstochowa 6:1. Dziś kamery przeniosły się na drugą platformę tego turnieju, którą jest Xbox One.

Tak samo jak wczoraj, dzisiejsze zmagania poprzedziło losowanie grup, które ponownie zestawiło nam bardzo ciekawe pary. Wczoraj grupą śmierci była zdecydowanie grupa A, w której m.in. był Jakub “cyanide” Mikołajewski oraz ostatecznie zwycięzca Finałów Rundy Zimowej - Miłosz “milosz93” Bogdanowski. Dziś było podobnie, bo w grupie A znaleźli się główni faworyci do zgarnięcia tytułu na platformie Xbox. Bartosz “bejott” Jakubowski, który jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych zawodników FIFA oraz Gracjan “El Polako” Gołębiewski, który niedawno zakwalifikował się na turniej w USA. Ciekawie zapowiadała się też grupa D, w której bój toczyć musieli zawodnicy tacy jak Michał “GentleMike” Lauer czy Kacper “FuRMaN” Furmanek.

Ekstraklasa Games

Grupa A

Tutaj niespodzianki nie było, choć Bartosz “bejott” Jakubowski był w krytycznej sytuacji. Po dwóch kolejkach miał zaledwie 1 punkt, co stawiało go na 4 miejscu w grupie. Ostatni mecz rozgrywał na zawodnika Lechii Gdańsk, z którym walczył o zajęcie drugiego miejsca. Szczęśliwie zawodnikowi Wisły Kraków udało się przechylić szalę na swoją korzyść i awansować. Pierwsze miejsce w grupie należało do Gracjana “El Polako” Gołębiewskiego, który zdobył 7 punktów na swoje konto. W meczu faworytów padł wynik 2:0 na korzyść zawodnika Arki Gdynia eSports.

Grupa B

Druga grupa na platformie Xbox to wielka niewiadoma w postaci dwóch nowych zawodników podczas turnieju Ekstraklasa Games. Zarówno gracz Legii Warszawa, jak i Górnika Zabrze nie występował podczas pierwszej edycji turnieju. Faworytami do awansu w tej grupie był reprezentant pasów Mateusz “Laueritto” Lauer, który zakończył zmagania w grupie na drugim miejscu z dorobkiem 6 oczek. Natomiast drugi z faworytów Bartosz “AZA” Dworzak zajął ostatnie miejsce z trzema punktami straty do miejsca premiowanego awansem do fazy pucharowej. Pierwsze miejsce w grupie B zajął niespodziewanie Patryk “Skobi12” Sobański.

Grupa C

Ta grupa to synonim doświadczenia, poza Cezarym “KarteKpl” Gontarkiem, który na scenie FIFA jest od długi kilkunastu lat, niespodziewanie na turniej w studiu Polsat Games awansował drugi weteran - Maciej “DominatoR” Zeman. Stawkę uzupełnili równie doświadczony Patryk “koniu_94” Jakubczak oraz powiew świeżości - Szymon “Sobi” Sobieraj, którego nie widzieliśmy wcześniej na scenie FIFA. W bezpośrednim starciu “mędrców” sceny padł wynik 3:2 dla reprezentanta sekcji esportowej Wisły Płock - “KarteKpl”. Do fazy pucharowej awansował Patryk “koniu_94” Jakubczak oraz Maciej “DominatoR” Zeman.

Grupa D

Ostatnia grupa na platformie Xbox zwiastowała chyba najbardziej wyrównane spotkania spośród wszystkich grup, zarówno na PS4 jak i na XO. W skład, której wchodził brązowy medalista oraz jeden z mistrzów poprzedniego sezonu Ekstraklasa Games. Mowa oczywiście o reprezentancie Lecha Poznań w obecnych rozgrywkach - Kacprze “FuRMaN” Furmanku oraz Mateuszu “Niuniuś” Ołowie. W grupie D, wszyscy czekali na pojedynek dwóch liderów grupy. Zawodnik Rakowa Częstochowa (GentleMike) podejmował silnie zmotywowanego chęcią powtórzenia sukcesu z zeszłorocznego turnieju - Kacpra “FuRMaN” Furmanka. Po zaciętych bojach i mnóstwem zwrotów akcji zwycięsko z boju wyszedł reprezentant Lecha gwarantując sobie awans do fazy pucharowej z pierwszego miejsca. Drugim szczęśliwcem okazał się Michał “GentleMike” Lauer.

Tak prezentuje się tabela po rozegraniu wszystkich spotkań w fazie grupowej na platformie Xbox:

Ekstraklasa Games

Awans do fazy pucharowej zagwarantowali sobie:

  • Gracjan “El Polako” Gołębiewski
  • Bartosz “bejott” Jakubowski
  • Patryk “Skobi12” Sobański
  • Mateusz “Laueritto” Lauer
  • Patryk “koniu_94” Jakubczak
  • Maciej “DominatoR” Zeman
  • Kacper “FuRMaN” Furmanek
  • Michał “GentleMike” Lauer

Zmagania możecie śledzić na kanale Polsat Games.

Zobacz komentarze