Kolejny deweloper zhakowany. Skradziono kod źródłowy FIFA 21

FIFA 21 Foto: Dexerto

To już drugi taki atak hakerski w ostatnim czasie. Niedawno wykradziono dane i kody źródłowe gier z CD Projekt, a teraz ofiarą ataku padło Electronic Arts, a celem ataku były dane o grach i nowych projektach amerykańskiego studia.

Pierwsze o ataku doniosło Vice, a informacje potwierdził później m.in. CNN. 6 czerwca EA padło ofiarą ataku hakerskiego. W efekcie zajścia z serwerów firmy wykradziono około 780 GB danych. Największą "zdobyczą" cyberprzestępców wydaje się być silnik Frostbite, który napędza wiele tytułów ze stajni EA, jak np. Battlefield czy FIFA.

Oprócz tego, w ręce hakerów wpadł także kod źródłowy FIFA 21 oraz kod matchmakingowy dla FIFA 22. To akurat może uprzykrzyć życie fanom najpopularniejszego symulatora piłkarskiego. Wykradzione dane mogą posłużyć do obejścia zabezpieczeń i rozgrywka wkrótce może zacząć roić się od oszustów.

Na szczęście tym razem celem ataku nie były dane klientów EA. Oznacza to, że jeśli korzystacie z Origin czy EA Play nie musicie zmieniać swoich haseł.

Przypomnijmy, że w lutym ofiarami ataku padło CD Projekt. W tym przypadku jednak wykradziono nie tylko kody gier, ale też prywatne dane pracowników.

Zobacz komentarze