Będzie trzeci sezon eChampions League!

Champions League Foto: Materiały prasowe

Wydawca serii gier FIFA oraz Unia Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA) kontynuują współpracę. Na jej mocy zorganizowany będzie kolejny, trzeci już, sezon eChampions League. Turniej będzie wchodził w część cyklu EA SPORTS FIFA 21 Global Series.

Turniej rozgrywany będzie w trybie Ultimate Team w FIFA 21. Rozpocznie się on w lutym 2021 roku serią turniejów kwalifikacyjnych odbywających się online. Kwalifikacje będą otwarte dla każdego, kto ma zarejestrowane konto w FUT oraz wygrał27 spotkań w jednej Lidze Weekendowej.

Jednak amatorom będzie bardzo ciężko. Budowanie składu w FUT zwykle kosztuje naprawdę sporo, a poziom rywalizacji będzie bardzo wysoki. Dlatego nie warto oczekiwać niespodzianek na tym etapie, choć może znajdzie się ktoś, kto zaskoczy świat.

Z kwalifikacji online 32 graczy awansuje do fazy pucharowej, która rozegrana będzie w dniach 1-2 maja. Najlepsza ósemka zagra o nagrody z puli 280 tys. podczas finałów eChampions League, które odbędą się w weekend 28-29 maja. Najlepsza trójka wywalczy miejsce w fazie play off europejskich kwalifikacji do finałów FIFA 21 Global Series.

Zobacz komentarze