E-Premier League? Władze angielskiej ligi zorganizują oficjalne rozgrywki w FIFA 19

FIFA 19 Foto: FIFA

Anglicy podążyli śladami Francuzów, tworząc ligę przeznaczoną dla esportowców. Władze Premier League podjęły już współpracę z producentem FIFA 19. Rozgrywki mają rozpocząć się w przyszłym roku.

Organizacje ze świata sporu coraz śmielej podejmują inwestycje na rynku esportowym. Profesjonalne kluby piłkarskie i popularni atleci regularnie akcentują swoją obecność w branży wirtualnej rozrywki. Na taki krok decydują się również całe ligi piłkarskie. Za przykładem może posłużyć angielskie Premier League, które właśnie ogłosiło, że stworzy rozgrywki dla graczy FIFA 19.

Rejestracja dla śmiałków rozpocznie się 3 grudnia. Miesiąc później ruszą kwalifikacje. Faza pucharowa została zaplanowana na luty i marzec przyszłego roku. Wielki finał odbędzie się 28 i 29 marca. W eliminacjach zawodnicy rozegrają spotkania na swoich konsolach. W późniejszym etapie zawodów skorzystają zarówno z Xbox One, jak i PlayStation 4. W rozgrywkach wezmą udział zawodnicy z całego Zjednoczonego Królestwa. Mecze będą transmitowane na żywo na antenie Sky Sports oraz w mediach społecznościowych, należących do Premier League.

Struktura rozgrywek prezentuje się następująco:

epremier league Foto: BBC
Zobacz komentarze