Damie wybrał kadrę na IsoNations Cup

Damie Foto: Facebook

Kapitan polskiej drużyny wybrał skład. Damian "damie" Augustyniak ogłosił pięcioosobową kadrę na turniej IsoNations Cup. Turniej rozpocznie się 30 kwietnia i mimo że wciąż nie znamy wielu szczegółów organizacyjnych to pewne jest to, że fani nie przywykli do tego typu rozgrywki.

Zacznijmy jednak od składu polskiej drużyny. Przede wszystkim reprezentować nas będzie kapitan i gracz AS Roma - damie. Oprócz niego zobaczymy też Miłosza "miloszu93" Bogdanowskiego (Legia Warszawa), Damiana „natsu” Gajewskiego ze Śląska Wrocław, Bartosza „bejotta” Jakubowskiego z Wisły All in! Games Kraków i Kamila „Riptorka” Soszyńskiego z Illuminar Gaming.

Widzimy więc, że są tu zawodnicy zarówno z Narodowej Drużyny Esportu powołanej przez prezydenta Andrzeja Dudę oraz gracze z reprezentacji eFutbolu, którą powołał Polski Związek Piłki Nożnej. W turnieju udział weźmie łącznie 28 reprezentacji, a swój udział zgłosiły m.in.: Włochy, Anglia, Szwecja, Niemcy czy Portugalia.

Co więc w tym niezwykłego? Zamiast spotkań 1 vs 1 czy nawet 2 vs 2 organizatorzy postawili na rozgrywki w trybie wirtualnych klubów. W tym trybie rozgrywki każdy zawodnik kontroluje tylko jednego z piłkarza, a nie jak to jest zazwyczaj, całą drużynę. Jest to więc coś niecodziennego, co na pewno pomoże wybić się IsoNations Cup z tłumu.

Rozgrywki wystartują 30 kwietnia i potrwają do 10 maja. Do fazy pucharowej awansuje najlepsze 16 drużyn z pierwszego etapu.Dokładny harmonogram i podział na grupy nie jest jeszcze znany.

Zobacz komentarze