CS:GO wchodzi w świat FIFA, czyli nietypowe wyzwanie w grze!

FIFA 21 Foto: Dexerto

Czy możliwe jest, aby przenieść CS:GO na wirtualne boiska FIFA? Raczej nie, oczywiście mogłaby powstać mapa w klimacie stadionu, ale to nadal nie będzie to samo. Zdarza się jednak, że pewna cząsteczka o tematyce CS-owej trafi do innej gry, teraz też się tak stało. O co właściwie chodzi dokładnie?

Dwa lata temu, w Australii, w Sydney rozgrywano turniej z cyklu Intel Extreme Masters. Brały w nim udział najlepsze drużyny na świecie. Wśród nich znalazło się Renegades w swoim dawnym składzie. Australijska organizacja w trakcie swojej przygody na turnieju musiała zmierzyć się z mousesports. Spotkanie to przyniosło bardzo dużo emocji, a na mapie Inferno obfitowało w dogrywki, dzięki którym jeden z zawodników australijskiej formacji, Nifty zdobył aż 51 eliminacji. Publiczność zaczęła wtedy skandować „Nifty fifty”.

No i ta historia mogłaby się na tym zakończyć. Nic bardziej mylnego, po ponad dwóch latach twórcy FIFA 21 postanowili umieścić ten akcent w swojej grze. W anglojęzycznej wersji FIFA wyzwanie polegające na strzeleniu 50 goli zostało nazwane „Nifty 50”.

Nifty 50 Foto: Facebook.com/kartomaniafut

Bardzo miłe nawiązanie i pokazuje, że deweloperzy z EA Sports śledzą również inne rozgrywki esportowe!

Zobacz komentarze