Rewelacyjny 15-latek podbija świat FIFY. Ma już bilans 450-0!

Anders Vejgrand Foto: Twitter/rblzgaming

Anders Vejgrand to już zdecydowanie nie jest anonimowy gracz w społeczności FIFA. Duńczyk dał się poznać jako streamer na platformie Twitch.tv oraz mimo swojego bardzo młodego wieku, jako jeden z najlepszych graczy w Europie. 15-latek reprezentuje na co dzień organizację RBLZ Gaming, która może być dumna, że ma w swoich szeregach taki talent.

Co oznacza wynik 450-0? Otóż Anders brał udział we wszystkich dotychczasowych turniejach Ligi Weekendowej, czyli Fut Champions. Do tej pory odbyło się 15 takich turniejów, a w każdym można było rozegrać 30 spotkać. Daje nam to oszałamiający wniosek, że 14-latek nie przegrał jeszcze ani jednego z rozegranych w FUT Champions meczów.

Co ciekawe, od teraz trzeba będzie go już nazywać 15-latkiem, a dzień swoich urodzin Anders uczcił na miarę prawdziwego profesjonalisty. Udało mu się zwyciężyć FUT-Cup, czyli turniej organizowany przez EA Sports. W finale zdeklasował swojego rywala - DullenDike'a i wygrał dwumecz wynikiem 12-1.

Niestety na oficjalny debiut Andersa będziemy musieli jeszcze poczekać. Według zasad ustalonych przez EA, w profesjonalnych turniejach mogą brać udział tylko gracze, którzy mają ukończone 16 lat. Na razie Andersowi pozostaje jedynie dominowanie rywali w FUT Champions i wygrywanie kolejnych półprofesjonalnych turniejów. Jego czas na wielkiej scenie na pewno jeszcze nadejdzie.

Zobacz komentarze