Pula nagród The International 10 przekroczyła 30 milionów dolarów

The International Foto: Valve

Dla graczy Dota 2 nie ma znaczenia co się dzieje na świecie. Jak co roku jak muchy padają kolejne rekordy wysokości puli nagród na The International, który w tym roku się nie odbędzie. Jednak fani tej moby nie zwracają na to uwagi i dzięki nim gracze na TI 10 będą rywalizować o ponad 30 milionów dolarów.

W tym roku znów mamy do czynienia z rekordową zbiórką. Przypomnijmy, że w historii tylko zeszłoroczny TI przekroczył barierę 30 milionów dolarów w puli nagród. W 2019 roku zbiórka trwała 110 dni i dzięki niej najlepsze drużyny na świecie rywalizowały o nagrody z puli ponad 34 milionów dolarów, a bariera 30 milionów padła po 74 dniach. Zbiórka na TI 10 zmiażdżyła ten wynik i przekroczyła 30 milionów po 62 dniach.

Co ciekawe, Valve wciąż wypuszcza nowy content, który ma zachęcić graczy do wydania pieniędzy, których część trafi do puli nagród. Biorąc pod uwagę to oraz fakt, że zbiórka potrwa jeszcze przynajmniej 40 dni śmiało możemy założyć, że zeszłoroczny rekord 34 milionów dolarów zostanie pobity i to bardzo wyraźnie.

Zobacz komentarze