Mamy zwycięzcę Majora! PSG.LGD zgrania puchar i 200 tysięcy dolarów

PSGLGD WePlay AniMajororiginal
PSGLGD WePlay AniMajororiginal Foto: Weplay Holding

Jeden z najważniejszych turniejów roku w Dota 2 oficjalnie zakończony. Triumfatorami okazali się być Azjaci pod banderą PSG.LGD. Ich droga do finału nie była usłana różami, lecz samo ostateczne starcie poszło dosyć gładko i zakończyło się wynikiem 3-0. Zobaczmy jednak jak do tego doszło i jak poradził sobie nasz rodak Michał "Nisha" Jankowski.

Turniej był podzielony na dwie fazy - Wildcard oraz Group Stage. W tej pierwszej brało udział sześć ekip, spośród których tylko dwie awansowały do głównego turnieju. Niestety to właśnie tam poległ Nisha, który wraz z Team Secret zajął czwarte miejsce. Do fazy grupowej zapewniły sobie bilet Vici Gaming oraz Team Nigma po wygranej dogrywce na Invictus Gaming.

W głównej fazie turnieju osiem ekip rozegrało po siedem serii BO2, po czym 6/8 drużyn awansowało do play-offów. Pierwsze miejsce w grupach zajęło właśnie PSG.LGD, a tuż za nimi uplasował się Team Nigma. Z imprezą pożegnać się musiały natomiast europejskie Team Liquid oraz beastcoast z Ameryki Południowej.

AniMajor drabinka play-offów Foto: Liquipedia

Play-offy to multum ciekawych serii, które przyniosły nam kilka niespodzianek. Europejska nadzieja Alliance nie wygrała żadnego meczu, natomiast PSG.LGD jako jedyne przeszło całą drabinkę bez porażki. Po drodze musieli stawić czoła wielu wyzwaniom, lecz ostatecznie udowodnili, że są obecnie najlepszą ekipą na świecie.

WePlay AniMajor Esports Charts Foto: Weplay Holding
Zobacz komentarze