Nisha i Team Secret wracają na scenę. Pierwszy Major Dota 2 rozgrywany offline od roku

Nisha Foto: Adela Sznajder / ESL

Rok 2020 nie był udany w zasadzie dla nikogo, ale epidemia koronawirusa wyjątkowo mocno uderzyła w scenę Dota 2. Nie tylko nie odbył się turniej The International, którego pula nagród przekroczyła rekordowe 40 mln dolarów, a zawodnicy przez ponad rok wszystkie mecze rozgrywali online, zamknięci w swoich regionach. Teraz jednak to się zmienia, bo właśnie trwający ONE Esports Singapur Major wreszcie zebrał najlepszych zawodników z całego świata w jedno miejsce, a wśród nich znajdują się oczywiście Michał "Nisha" Jankowski i jego Team Secret.

>>>Kolejny rekord The International. 40 milionów dolarów w puli nagród<<<

Turniej trwa już 3 dni, w trakcie których zakończyły się dwa etapy zmagań. Dzięki "dzikiej karcie" do fazy grupowej awansowały PSG.LGD, Vici Gaming i Team Liquid. Co ciekawe, pierwsza dwójka świetnie poradziła sobie również w tej fazie turnieju zajmując odpowiednio 2 i 3 miejsce i w fazie play-off zagra w drabince wygranych. Team Liquid poradziło sobie nieco gorzej, ale i tak dużo lepiej niż Alliance, które bez wygranego spotkania odpadło z turnieju.

Natomiast już jutro do gry wejdą tuzy światowej Doty jak Virtus.pro, Team Secret czy Invictus Gaming. Dla nas oczywiście najważniejsze są losy Team Secret, gdzie występuje Nisha.

Nie będzie to zaskoczeniem, ale drużyna Polaka jest jednym z faworytów do tytułu. Zeszły Secret dominowało wszystkie zawody, w których startowało, a Nisha został uznany w plebiscycie Esports Awards najlepszym esportowym zawodnikiem roku. Dota nie jest najpopularniejszą grą, a dodatkowo bez zwycięstwa na The International wynik młodego Polaka powinien pokazywać, jak ważną częścią zespołu jest i jak niesamowicie dobra to drużyna.

Jest to pierwszy duży turniej offline w Dotę od początku pandemii koronawirusa. W zeszłym roku nie odbywały się eventy lanowe, a gracze rywalizowali w swoich regionach. O ile dla ekosystemu League of Legedns taka sytuacja jest naturalna, tak w Docie podział na regiony jest niemal niespotykany. Co gorsza, największe święto gry, jakim jest The International po prostu się nie odbyło, co na pewno dodatkowo uderzyło w profesjonalną scenę.

Spotkanie Team Secret vs Thunder Predator rozpocznie się w środę, 31 marca o godzinie 10:00. Transmisję znajdziecie tutaj.

Zobacz komentarze