Co lepsze, Dota 2 czy LOL? Dota2 vs League of Legends

dota2 vs lol

Wojna pomiędzy dwoma najpopularniejszymi MOBAmi toczy się od lat, społeczność możemy podzielić na dwa obozy, tych którzy pokochali grę od RiotGames oraz tych, którzy wybrali produkt Valve. My w tym artykule staniemy pośrodku i na podstawie dostępnych danych podejmiemy analizę. Co lepsze, Dota2 czy LOL?

Dota 2 vs LOL, Co jest lepsze?

Na to pytanie jest bardzo trudno odpowiedzieć, graczy możemy podzielić na dwa obozy, tych, którzy pokochali Dota2 oraz, tych którzy oddali serce League of Legends, jednak obiektywny wybór między dwoma tytułami: Dota2vs LOL jest bardzo ciężki do rozstrzygnięcia, dlatego ten artykuł podzielimy na kilka ważnych podpunktów, a decyzję do podjęcia zostawimy wam.

Dota 2 vs LOL, Dota, LOL różnice - Bohaterowie

Mimo że gry należą do tego samego gatunku, to różni je praktycznie wszystko. Po pierwsze bohaterowie, w obu tytułach dostępni są inni bohaterowie oraz ich ilość. Co prawda niektórzy przypominają swoją charakterystyką postać z drugiej gry, jednak to nie jest zjawisko na porządku dziennym.

Dota 2 vs LOL, Dota, LOL różnice - Last hity

Farmienie to podstawa pozyskiwania złota w League of Legends, przeciwnik jedyne co może robić to wyganiać nas z linii i utrudniać nam to poprzez atakowanie nas, w Dota2 jest kompletnie inaczej. Przeciwnik może zabijać własne stwory, aby uniemożliwić nam ich dobicie.

Dota 2 vs LOL, Dota, LOL różnice - Jungle

To kolejna różnica, w Dota schemat jungli nie jest tak oczywisty jak w League of Legends, a nie zawsze jest nam on też potrzebny.

Dota 2 vs LOL, Dota, LOL różnice - Runy

Schemat run w obu grach jest kompletnie inny, w League of Legends wybieramy je przed rozpoczęciem rozgrywki, w Dota już w trakcie trwania.

Dota 2 vs LOL, Dota, LOL różnice - Przedmioty

W Dota 2 ilość przedmiotów dostępnych w grze jest większa niż w League of Legends, a ich wybór na postacie nie jest aż tak schematyczny jak w przypadku League of Legends.

Dota 2 vs LOL, Dota, LOL różnice - Powrót do bazy

W Dota2 nie istnieje coś takiego jak powrót do bazy, możemy dostarczyć przedmioty z niej na linie kurierem, jeżeli chcemy wrócić do bazy musimy zrobić to "na piechotę". W League of Legends następuje to po 8 sekundach od naciśnięcia przycisku powrotu.

Dota 2 vs LOL, Dota, LOL różnice - Meta

W League of Legends meta postaci, które są aktualnie grane, jest dużo bardziej schematyczna. W Dota2 te możliwości są bardziej elastyczne, tak samo układ postaci na mapie może być uzależniony od przeciwnika i naszych wyborów.

Dota 2 vs LOL, Dota, LOL różnice - Co pierwsze LOL czy Dota2?

Różnica pomiędzy wydaniem obu tytułów to 3 i pół roku. Starsze jest League of Legends, które zadebiutowało pod koniec 2009 roku, a Dota2 na początku 2013.

Dota 2 vs LOL, Dota, LOL różnice - Co jest trudniejsze Dota2 czy LOL?

Odpowiedź jest bardzo trudna, jednak coś podpowiada, że dla początkującego gracza dużo łatwiej będzie opanować mechanikę w League of Legends niż w Dota 2, jednak zachęcamy do wypróbowania obu tytułów i samemu wyrobieniu sobie zdania.

Dota 2 vs LOL, Dota, LOL różnice - Podsumowanie

Jak widzicie, mimo że obie gry należą do tej samej kategorii, to dzieli je przepaść, jeżeli chodzi o różnice. Ciężko stwierdzić, która z nich jest "lepsza". To kwestia bardzo subiektywna, więc jeżeli planujemy przygodę z którąś z nich, najlepiej będzie pobrać obie i po kilku godzinach rozgrywki zdecydować.

Zobacz komentarze