Rusza Ekstraklasa Games – największy turniej FIFA w historii Polski!

Ekstraklasa Foto: newspix.pl

FIFA 19 w telewizji, wszystko pod marką Ekstraklasy. 5 marca rusza pierwsze tego typu przedsięwzięcie w naszym kraju.

Podobne rozgrywki prowadzone są przez Premier League, LaLigę, Bundesligę, Ligue 1 czy MLS. Do tego szacownego grona dołącza nasza rodzima liga. W ramach Ekstraklasa Games gracze z całej Polski – także Ty – będą mogli walczyć o awans do FIFA eWorld Cup 2019 i zdobywać punkty w rankingu FIFA 19 Global Series. To jednak nie wszystko – zmagania transmitowane będą w telewizji Polsat Games.

Ekstraklasa Games Foto: Polsat Games

Aby zapisać się do rozgrywek, należy odwiedzić stronę ekstraklasagames.org. W ramach kwalifikacji (5–21 marca), rozegrane zostaną 32 turnieje online: dla kibiców wszystkich 16 klubów Ekstraklasy na dwóch konsolach: PlayStation 4 i Xbox One. Kwalifikacje odbędą się w systemie play-off, a udział w nich mogą wziąć wszyscy gracze FIFA 19, którzy mają co najmniej 16 lat. Zwycięzcy kwalifikacji będą reprezentować swoje kluby od 30 marca w fazie ligowej.

Każdy z 16 zespołów będzie reprezentowany w sumie przez czterech graczy (dwóch na PlayStation, dwóch na Xbox). Obowiązywał będzie tryb gry 1 vs 1, w formule gry online FIFA Ultimate Team. Kluby rozegrają w sumie 30 meczów – osiem najlepszych teamów weźmie udział w Wielkim Finale, który odbędzie się 26 maja. Zwycięski klub zostanie mistrzem Ekstraklasa Games.

Projekt powstał przy współpracy m.in. Electronic Arts Polska, telewizji Polsat Games, ESL oraz Lagardere Sports.

Źródło: Esportmania

Zobacz komentarze