Zwycięzcy PLE powalczą o awans na BLAST!

PACT

W związku z tym, że PGE Dywizja Mistrzowska startuje za niecały miesiąc. Po ogłoszeniu PGE jako tytularnego sponsora ligi, przyszedł czas na kolejną wiadomość od PLE. Od teraz zarówno rozgrywki PGE Dywizja Mistrzowska oraz Dywizja Profesjonalna będą miały slot do międzynarodowego turnieju, jakim są eliminacje do BLAST Premier Spring Showdown.

Sloty na Fantasyexpo Cup Foto: Polska Liga Esportowa

Kwalifikacje zostaną rozegrane w marcu, w pięciu najważniejszych regionach, a zwycięzcy będą mieli okazję rywalizować z najlepszymi na świecie. Mamy już jednak jednego pewnego reprezentanta w walce o BLAST. Mad Dog's PACT zostało nagrodzone za swój spektakularny sukces podczas jesiennych finałów PLE 2020 i to właśnie oni zagrają na Fantasyexpo Cup oraz będą walczyć o udział w wiosennym turnieju BLAST.

Paweł Kowalczyk, CEO Polskiej Ligi Esportowej komentuje: “Nawiązanie współpracy z organizacją BLAST, to niezwykle ważny krok, który otwiera przed zwycięzcami PLE nowe drzwi. Polska Liga Esportowa cały czas pracuje nad rozbudową ligi, dlatego już w tym sezonie Dywizja Profesjonalna zostanie zwiększona do dziesięciu drużyn, a w sezonie jesiennym kolejne dwa zespoły dołączą do rywalizacji w PGE Dywizji Mistrzowskiej.”

Puchar PLE Foto: Polska Liga Esportowa

To jednak nie koniec. W walce o BLAST weźmie udział jeszcze jeden zespół, który zostanie wyłoniony w regionalnych kwalifikacjach, które odbędą się od 12 do 14 marca. Będą w nich brały udział ekipy obecnie grające w PGE Dywizji Mistrzowskiej oraz najlepsza drużyna z Dywizji Profesjonalnej. Jest to nie tylko szansa na zgarnięcie pokaźnej nagrody za udział w BLAST, ale przede wszystkim podwyższenie swojej międzynarodowej reputacji.

Harmonogram turniejów kwalifikacyjnych Foto: Polska Liga Esportowa

PLE planuje jednak jeszcze więcej. Oprócz rozszerzenia Dywizji Profesjonalnej do 10 drużyn, zwycięzcy wiosennego sezonu 2021 wezmą udzial w 5. sezonie European Development Championship, który odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia. Pula nagród turnieju to 30 tysięcy dolarów oraz szansa na bootcamp w pięciogwiazdkowym hotelu InterContinental Malta.

Zobacz komentarze