ZOTAC Cup Masters: Kinguin pokonuje Ghost i awansuje do finału!

taz Foto: ESL

Team Kinguin, pod dowództwem Wiktora "TaZa" Wojtasa, pokonało Ghost 2:1 i zapewniło sobie awans do finału ZOTAC Cup Masters 2018!

Na inaugurację meczu, Kinguin dość łatwo przegrało rundę pistoletową. Jak się okazało, były to złe dobrego początki, bo Polacy odpowiedzieli wygranym forcem i kolejnymi 4 rundami. Niestety kanadyjska formacja w końcu się obudziła. Przede wszystkim dzięki dobrej grze ze snajperki Kennetha "koosty" Suena, zwyciężyła pierwszą połówkę wynikiem 8:7. Po przerwie Polacy w kapitalnym stylu wygrali pistolety rozdając 5 headshotów. Niestety przy rundzie z pełnym uzbrojeniem znowu do gry powrócili zawodnicy Ghost, a główną rolę odgrywał drugi z ich snajperów - WARDELL. Mecz był niesamowity, co chwilę kolejne zwroty akcji i fantastyczne pojedynki strzeleckie. Na szczęście końcówka spotkania należała do biało-czerwonych, którzy zwyciężyli 16:14.

Kolejną areną zmagań było de_nuke, które wybrali gracze Ghost. Już w pierwszej rundzie Polacy pokazali, że wcale się tego nie obawiają. Paweł "reatz" Jańczak na de_mirage miał nieco słabszy występ, ale w pistoletówce na drugiej mapie zrehabilitował się trzema wspaniałymi headshotami, zapewniając zwycięstwo Kinguin. Drużyna TaZa początkowo grała bardzo dobrze po stronie broniącej, wychodząc nawet na prowadzenie 6:2. Ghost jednak w porę się przebudziło i zniwelowało straty. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 8:7 dla Polaków. Po zmianie stron kanadyjski zespół nie dał praktycznie żadnych szans naszym zawodników. Prezentowali cały wachlarz zagrywek i świetne ustawienia, co przełożyło się na ich zwycięstwo 16:9.

Wszystko miało rozstrzygnąć się na de_overpass. Poprzedniego dnia Kinguin stoczyło tam fascynujący pojedynek z TYLOO, i podobnie było tym razem. Polska formacja pokazała dobrą obronę, a kanadyjski zespół świetne przygotowanie (w tym nowy boost). Do przerwy na tablicy wyników widniał wynik 8:7 dla Team Kinguin, co było idealnym odzwierciedlenie wyrównanej walki w pierwszej połowie. Po zmianie stron niezwykle ważna runda pistoletowa również wpadła na konto Polaków. Biało-czerwoni poszli za ciosem i kompletnie zdominowali spotkanie. Ostatecznie wygrali 16:8, a cały mecz 2:1.

Team Kinguin Foto: HLTV
Zobacz komentarze