Znamy pełen skład półfinalistów StarLadder Major Berlin!

device Foto: Materiały prasowe

Ostatnie spotkanie dnia miało być niesamowicie emocjonujące, bowiem doszło do rywalizacji między najlepszymi drużynami CS:GO na świecie, Team Liquid i Astralis. Obie formacje przed startem turnieju były typowane do podniesienia pucharu w Berlinie.Był to ostatni ćwierćfinał Majora, poprzednie trzy ćwierćfinały wygrały drużyny Renegades, Avangar oraz NRG.

Pierwsza mapa została wybrana przez Astralis, było to rzadko widywane Vertigo, co chyba kompletnie zaskoczyło Amerykanów. Wyborem TL został Overpass, a w razie remisu rozstrzygającą mapą miało być Inferno. Wszystko zaczęło się po myśli ekipy z USA, wygrana pistoletówka, a później spokojnie dołożone 2 rundy. Jednak mimo wygranych trzech pierwszych rund to Astralis domknęło pierwszą połowę wynikiem 8-7. Po stronie CT Duńczycy zagrali podręcznikowo i pozwolili sobie tylko na stratę jednego punktu, by ostatecznie w 24 rundzie ustalić wynik pierwszej mapy na 16-8. Było widać, że TL kompletnie nie ma przygotowanej strony terrorystów na tej mapie, było to bardzo mądre veto po stronie Astralis.

Druga mapa to wybór TL, więc teoretycznie amerykańska formacja powinna czuć się lepiej i tak też się zaczęło szybkie 4 rundy wpadły na konto Stewie’go i ekipy, natomiast w piątek za sprawą 4 eliminacji gla1ve’a na eco doszło do przełamania. Wynik na 9-6 przed zmianą stron ustalił EliGE kończąc 15 rundę z 2 trafieniami. Mimo przewagi 11-7 dla Team Liquid, Astralis nie poddało się i szybko doprowadziło do dogrywki za sprawą Magiska, który strzelał fantastycznie na tej mapie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 13-16 dla Duńczyków. Będzie to szansa na rewanż za nie do końca udane BO3 w poprzedniej fazie turnieju na NRG. Można rzecz, że jest to mały finał turnieju, ponieważ po drugiej stronie drabinki o miejsce w finale będą walczyły ekipy AVANGAR oraz Renegades, które są o wiele słabsze od drugiej półfinału.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze