Znamy finalistów DH Masters Stockholm!

device Foto: Materiały prasowe

Znamy już nazwy obu zespołów, ktore zmierzą się w wielkim finale DreamHack Masters Stockholm. O główną nagrodę powalczy North z Astralis.

W pierwszym półfinale podziwialiśmy zmagania faworytów gospodarzy Ninjas in Pyjamas oraz Astralis. Na pierwszej mapie NIP rzeczywiście pokazał się ze znakomitej strony. Wydawało się nawet, że de_mirage będzie należał do nich, ale w końcówce, to Duńczycy lepiej się zaprezentowali i zwyciężyli 16:14. Następnie zawodnicy przenieśli się na de_nuke. Astralis świetnie zagrało po stronie broniącej oddając rywalom tylko 2 rundy. Wsparcie szwedzkich kibiców nie pomogło NiP. Mimo początkowych problemów po stronie atakującej, Astralis zdołało wygrać i zamknąć mecz po dwóch mapach. - Skupiliśmy się bardziej na graniu razem. To znaczy, nie wypuszczaliśmy naszych entry na pojedynki 1 na 1, tylko np. w sytuacjach 3vs3 graliśmy blisko siebie i wchodziliśmy razem -powiedział po meczu Peter "dupreeh" Rothmann.

W drugim meczu stanęły na przeciwko siebie mousesports i North. Już na pierwszej mapie mieliśmy sensację, bo drużyna snaxa wygrała 16:0! Tak, North nie zdobyło na de_dust2 żadnej rundy. Zapowiadało się, że mousesports szybko awansuje do finału. Na szczęście dla wisowiska, North wróciło do gry. Duńczycy świetnie grali na de_inferno. Choć ropz robił co mógł, myszy musiały uznać wyższość rywali. O awansie do finału zadecdować miała trzecia mapa. To był pojedynek na miarę półfinału DH Masters. Świetne fragi, zwroty akcji i rywalizacja punkt za punkt. Tę woję nerwów lepiej wytrzymali reprezentanci North, i to oni przeszli do finału.

Zobacz komentarze