Zmiany w x-kom team potwierdzone! Ze składem CS:GO żegna się dwóch graczy.

x-kom team Foto: Materiały prasowe

W ostatnich dniach po internecie krążyły plotki o pożegnaniu się x-kom team z Krzysztofem "Goofym" Górskim oraz Grzegorzem "jedqrem" Jędrasem. Roszady w zespole zostały oficjalnie potwierdzone.

To początek roszad mających na celu wprowadzenie do drużyny więcej doświadczenia. Jedqr i Goofy pozostaną częścią x-kom team, jednak ze względu na najmniejszy w teamie staż w profesjonalnej grze zasiądą na ławce rezerwowych. – czytamy w oświadczeniu x-kom team.

Goofy był w zespole od 2017 roku, jeszcze za czasów Venatores. Z nim w składzie drużyna wygrała GG League 2018, a także dostała się m.in. na CPH Games w Kopenhadze czy V4 w Budapeście. Jedqr z kolei stał się członkiem zespołu pod koniec ubiegłego roku wraz z Oskarem "oskarishem" Stenborowskim i Michałem "mono" Gabszewiczem. Gra w x-kom team była jego pierwszym poważnym podejściem do profesjonalnej rywalizacji. Może on poszczycić się awansem na GGW w Danii, awansem do ligi ESEA MDL czy zajęciem trzeciego miejsca w ostatnim sezonie PLE.

Tworzyliśmy długoterminowy projekt, w którym stawiamy na rozwój zawodników. Zapewniliśmy wsparcie psychologa, a z drugiej strony narastała frustracja, czy sportowa złość, że tych wyników nie ma. Ja sam odczuwałem to ze strony drużyny, a prawda jest taka, że część z nich była w tym projekcie znacznie dłużej. Zdaliśmy sobie sprawę z tego, że jeżeli faktycznie chcemy wyjść na przeciw naszym oczekiwaniom - będą potrzebne zmiany kadrowe. Stąd też decyzja o odsunięciu Krzysztofa “Goofy” Górskiego i Grzegorza “Jedqr” Jędrasa od pierwszego składu na czas nieokreślony. – skomentował decyzję Mateusz "Sówek" Kowalczyk, menedżer x-kom team

W świecie esportu krąży również plotka, jakoby do zespołu mieli dołączyć Paweł "innocent" Mocek oraz Paweł "reatz" Jańczak, którzy aktualnie nie grają aktywnie w żadnej drużynie.

Zobacz komentarze