Snax, byali, NEO, TAZ. Tak mocnych zamkniętych kwalifikacji ESL MP jeszcze nie było!

Kylar&innocent Foto: Maciej Kołek / GG League

Cztery wolne miejsce w wiosennej edycji ESL Mistrzostw Polski 2021. 12 zespołów chętnych, by tam się znaleźć. Wśród nich tacy zawodnicy jak Paweł "byali" Bieliński, Janusz 'snax" Pogorzelski, Filip "NEO" Kubski czy Dominik "Gruby" Świederski. Tego przegapić nie można.

Drabinka show

Wiele osób głośno wyrażało swoje niezadowolenie, wobec drabinki zamkniętych kwalifikacji, gdzie nawet nie będąc ekspertem od polskiej sceny, można łatwo wskazać, ze jedna strona drzewka jest mocniejsza od drugiej. Wszystkich niezadowolonych uspokajamy, że żadnych ciepłych kuleczek nie było, a wszystko opiera się o aktualne zestawienie rankingu Cybersportu. Czy tak powinno być? To już inna kwestia, ale nie zmienia faktu, że ewentualny pojedynek StyluDunów i Anonymo w drugiej rudzie kwalifikacji, wzbudza wielkie emocje.

Najmocniejsze zestawienie

Tak jak wspominaliśmy, chętnych jest 12, a miejsc w głównym turnieju tylko cztery. Można zaryzykować nawet stwierdzenie, że to najmocniej obsadzone kwalifikacje ESL Mistrzostw Polski. Jeszcze niedawno nikt by nie pomyślał, że takie nicki jak Snax, innocent, byali, GruBy, mouz, phr, NEO czy Taz, będą musiały rywalizować w kwalifikacjach mistrzostw Polski. Niemniej tak się sprawy potoczyły, że Ci gracze, albo raczej ich drużyny, nie miały zagwarantowanego miejsca za poprzednią edycję i teraz wszyscy spotkają w się w zamkniętych kwalach.

Teoretycznie faworytami tych zmagań są zespoły zaproszone - Anonymo, HONORIS, Śląsk i Illuminar Gaming. Nie możemy jednak zapomnieć o StyluDunów czy młodej ekipie inwooda - Tarczyński Protein Team. Jedno jest pewne, będzie się działo.

Uczestnicy

Tarczyński Protein Team Illuminar Gaming
StylDunów CLEANT.mix
Śląsk Wrocław piratesports
Dr. Pepper PGE Turów
GVC AVEZ
Anonymo Esports Anonymo Esports

Harmonogram I DNIA

1. runda drabinki wygranych

16:00, piratesports vs. Dr Pepper Team BO1

16:00, PGE Turów Zgorzelec vs. Gloria Victoribus Clan BO1

16:00, Tarczyński Protein Team vs. AVEZ Esport BO1

16:00, StylDunów vs. CLEANTmix BO1

2. runda drabinki wygranych

17:00, HONORIS vs. TBD BO3

17:00, Śląsk Wrocław Esports vs. TBD BO3

17:00, Illuminar Gaming vs. TBD BO3

17:00, Anonymo Esports vs. TBD BO3

3. runda drabinki wygranych

20:00, TBD vs. TBD BO3

20:00, TBD vs. TBD BO3

1. runda drabinki przegranych

20:00, TBD vs. TBD BO3

20:00, TBD vs. TBD BO3

20:00, TBD vs. TBD BO3

20:00, TBD vs. TBD BO3

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze