YEKINDAR, Jame czy sh1ro? Kto zostanie najlepszym graczem IEM Katowice? Analiza

Jame
Jame Foto: EPICENTER / EPICENTER

Wielki finał IEM Katowice 2021 rozpocznie się już dziś. Spotkają się w nim dwa świetne zespoły z regionu CIS, Gambit oraz Virtus.pro. Wszyscy zastanawiają się, która z drużyn sięgnie po tytuł, ale pojawia się także pytanie, który z graczy najbardziej zasłużył na miano najlepszego zawodnika turnieju? Przeanalizujmy to!

Wygrana Gambit

Zastanawiając się, kto może zdobyć tytuł MVP zawodów, należy rozważyć dwie możliwości: wygraną w finale Gambit lub wygraną Virtus.pro. W przypadku sukcesu tych pierwszych sytuacja jest dość jasna. Cała drużyna prezentowała stabilną i dobrą formę na turnieju, ale przed szereg wszystkich wysunął się 19-letni Dmitry „sh1ro” Sokolov. Barwy aktualnej organizacji reprezentuje już od dawna. W 2019 roku zaczynał w Gambit Youngsters, które później zostało mianowane pierwszym składem.

sh1ro - statystyki Foto: HLTV.org

Młody Rosjanin od dłuższego czasu brylował w różnych rozgrywkach CS:GO. Duży potencjał przekłada się w coraz większym stopniu na duże umiejętności. Bez wątpienia IEM Katowice jest świetnym potwierdzeniem faktu, jak dobrym zawodnikiem jest sh1ro. Jak można zauważyć na poniższym obrazku, jego forma na trwających zawodach jest po prostu rewelacyjna. Zaliczył on zaledwie jedno spotkanie z ujemnym Ratingiem 2.0, a to robi wrażenie. Jeżeli Gambit miałoby dzisiaj zwyciężyć finałowe starcie, nie powinno być wątpliwości co do wyboru sh1ro jako MVP turnieju.

Wygrana Virtus.pro

Jeżeli chodzi o Virtus.pro i ich potencjalny triumf na IEM Katowice 2021 tutaj wybór najlepszego zawodnika będzie trochę trudniejszy. Patrząc jedynie na statystyki, najbardziej w oczy rzuca się Mareks „YEKINDAR” Gaļinskis. Łotysz pomimo nie najlepszego startu, w kolejnych spotkaniach był w stanie wykręcać niesamowite liczby, co świetnie obrazuje poniższa grafika. YEKINDAR swoim wpływem na grę Virtus.pro zwrócił na siebie ogromną uwagę podczas trwania turnieju i jeżeli tytuł MVP wpadnie w jego ręce, nie powinno być to żadne zaskoczenie.

YEKINDAR - statystyki Foto: HLTV.org

Drugim potencjalnym kandydatem do zdobycia miana najlepszego gracza turnieju jest Dzhami „Jame” Ali. Znacznie bardziej doświadczony zawodnik, który swoimi popisami z bronią snajperską przyprawia rywali o ból głowy. W przypadku triumfu Virtus.pro w całym turnieju kwestia tytułu MVP zostanie zapewne rozstrzygnięta na podstawie dyspozycji obu graczy w finale. Niemniej jednak, zarówno YEKINDAR, jak i Jame będą mogli uznać IEM Katowice 2021 za wyjątkowo udany.

Jame - statystyki Foto: HLTV.org

Ostateczne starcie o triumf w turnieju, jak i o miano najlepszego gracza zawodów rozpocznie się dzisiaj o godzinie 15:00. Niezależnie kto zgarnie mistrzostwo, tegoroczny IEM dobitnie pokazał nam, jak groźny jest region CIS i zapewne wszyscy jego reprezentanci mogą być z siebie zadowoleni.

Zobacz komentarze