x-kom kończy marzenia Virtus.Pro o Majorze w Katowicach!

x-kom team Foto: x-kom team

Wczorajsze występy Virtus.Pro i x-kom w zamkniętych eliminacjach do EU Minora niestety nie przysporzyły nam wielu momentów do radości. Dziś te dwie drużyny stanęły naprzeciwko siebie w drabince przegranych. Zgodnie z przewidywaniami zobaczyliśmy 3-mapowy pojedynek, który zakończył się zwycięstwem x-kom team!

Początek spotkania należał do x-kom, które zdobyło 5 rund z rzędu. Gracze prowadzeni przez Filipa "NEO" Kubskiego szybko się jednak przebudzili, co zaowocowało triumfem w pierwszej części 9:6. VP jeszcze bardziej umocniło się na prowadzeniu, kiedy wygrali rundę pistoletową. Zdobytej zaliczki nie oddali już do końca i zwyciężyli pierwszą mapę 16:10.

Na cache również gracze x-kom zdominowali początkową fazę gry, a obrona VP była dziurawa jak ser szwajcarski. Oskarish i jego koledzy zgromadzili aż 12 punktów po stronie atakującej, co było praktycznie niemożliwe do odrobienia po przerwie. Virtus.Pro stać było jedynie na 7 rund, a więc gracze x-kom doprowadzili do trzeciej mapy.

Na de_mirage co prawda to VP zgarnęło pierwszą rundę, ale była to zaledwie 1 z trzech wygranych przez ten zespół w pierwszej połowie. Znakomicie grał STOMP i jedqr, którzy we dwójkę zgromadzili 32 fragi. Po zmianie stron VP próbowało odrabiać straty, ale przewaga była zbyt duża. X-kom team nie dało sobie jej wyrwać i to oni awansowali do kolejnej rundy zamkniętych kwalifikacji EU Minora.

x-kom team 2-1 Viruts.Pro

de_train 10:16

de_cache 16-8

de_mirage 16-12

Zobacz komentarze