x-kom AGO wygrywa ESL Mistrzostwa Polski Wiosna 2020!

Furlan Foto: x-kom AGO

Rywalizacja x-kom AGO i AVEZ Esport rozpoczęło wiosenny sezon ESL Mistrzostw Polski w 2020 roku i to własnie te zespoły spotkały się w finale.

Pierwszą mapą rywalizacji finałowej było de_train, czyli plansza wybrana prze Ośmiorniczki. Podopieczni Jędrzeja "bogdana" Rokity chcieli zaskoczyć Jastrzębie, wiedząc też, że Ci niezbyt często i chętnie podejmują rywalizacje na pociągach. Udało się w pewien sposób to zrobić, bo 7 rund zdobytych w ataku do przerwy, mocno faworyzowało AVEZ przed drugą połówką. Po zmianie stron oglądaliśmy jednak pojedynek punkt za punkt. Bez względu czy to była runda z pełnym wyposażenie, force, czy eko, obie drużyny potrafiły zdobywać eliminacje. Ostatecznie tę pasjonująca rozgrywkę lepiej zakończyło x-kom AGO, które triumfowało na pierwszej mapie 16:13. -AGO nie traciło koncentracji i wiedziało jak rozgrywać te rundy po stronie terro. To było kluczowe - powiedział Łukasz "hermes" Pożyczek w studiu ESL Polska.

Drugą mapą było de_vertigo, gdzie x-kom AGO w tym sezonie ESL Mistrzostw Polski wygrało 3 z 4 meczów. AVEZ co ciekawe tylko raz miało przyjemność grać na de_vertigo. W półfinale pokonali tam graczy illuminar Gaming. "Większe doświadczenie" było widać już od początku, bo x-kom AGO wypracowało sobie przewagę już na początku. AVEZ jednak wzięło się za odrabianie strat, a dużą rolę w tym wszystkim pełnił Markoś. Snajper ekipy beniaminka do przerwy miał 14 eliminacji, a AVEZ znów schodziło na przerwę tylko z trzema punktami straty.

Snajper ekipy AGO grał jednak jeszcze lepiej i był zdecydowanie największym faktorem po stronie Jastrzębi w niedzielny wieczór. Niemniej po zmianie stron AVEZ podjęło rękawice i rzuciło się do odrabiania strat. Świetne akcje byaliego i Keia dały im nawet prowadzenie 11-10. AGO jednak wrzuciło drugi bieg, a duet młokosów mhL-f1ku znowu wyprowadził Jastrzębie na prowadzenie. Końcówka regulaminowego formatu należała jednak do AVEZ, które doprowadziło do dogrywki. Mimo pierwszej rundy zdobytej przez Ośmiornice, dwie kolejne przygarnęli ich rywale. Po zmianie stron AGO dokończyło dzieła i zwyciężyło sezon wiosenny ESL Mistrzostw Polski!

To drugi tytuł ESL Mistrza Polski w historii x-kom AGo. Wcześniej triumfowali w sezonie Wiosna 2018. Co ciekawe Maciej "f1ku" Miklas dzisiaj został też najmłodszym zwycięzcą tego turnieju w historii.

Zobacz komentarze