x-kom AGO pokonuje Izako Boars triumfując w grupie B Polskiej Ligi Esportowej

Furlan AGO Foto: x-kom AGO

x-kom AGO po problemach pokonuje Izako Boars, 2:1. Dzięki temu zwycięstwu Jastrzębie ostatecznie triumfują w grupie B z 11 punktami, drugie jest Izako Boars zdobywając ich 8, trzecie AVEZ gromadzące 5 oczek, ostatnie miejsce przypada Klanu Gadanych Głupot - 2 pkt.

Dzisiejsze emocje mieliśmy rozpocząć od godziny 17 starciem między Klanem Gadanych Głupot a AVEZ, niestety skończyło się walkowerem. KGG postanowiło oddać mecz na rzecz Ośmiorniczek, jednak ten niedosyt w pełni zrewanżował pojedynek x-kom AGO z Izako Boars.

Wszystko zaczęło się od Vertigo. Początek meczu to bezbłędna gra x-kom AGO, swoje show pokazywał Furlan, który prezentował się fenomenalnie. Przy 7:0 dla AGO, Dziki wreszcie się przełamały. Jednak było to chwilowe, zdobyli tylko dwie rundy, później znów do dominacji wróciły Jastrzębie, stracili do końca pierwszej połowy jeszcze tylko jedno oczko, co dało wynik 3:12. Po przerwie AGO znów zaczęło od wygrania rundy pistoletowej, przewaga ekonomiczna jednak nie przekuła się na wynik, następną rundę wygrały Dziki, zaczynając powrót, strata z pierwszej połowy była zbyt duża i Vertigo zakończyliśmy wynikiem 9:16 dla x-kom AGO.

Drugim wyborem drużyn był Nuke, tutaj po 6 rundach wydawało się, że mecz łatwo padnie łupem AGO, znów od początku dominowali przeciwnika, doprowadzając do wyniku 6:0. Wtedy nastąpił przełom w grze Dzików, zaczęli grać jak z nut i połowa skończyła się 7:8 dla nich. Druga część meczu to kolejna runda pistoletowa na korzyść x-kom AGO, co doprowadziło do remisu 8:8. Mimo braków wyposażenia 17 runda przypadła na korzyść Izako Boars a wraz z nią 2 następne, później do głosu doszły Jastrzębie, triumfując w 3 kolejnych pojedynkach i znów mieliśmy remis 11:11. Końcówka należała do Izako Boars, Dziki doprowadziły do stanu 11:14, wtedy co prawda przegrały jedną rozgrywkę na fullu, ale później byli już bezbłędni i ostatecznie wygrali Nuke 12:16.

Dust II to był popis snajperów. mHL wraz z NEEXEM co chwila udowadniali, na co ich stać oraz jakie fragi potrafią zdobywać. Świetnie również prezentował się furlan oraz TOAO. Mapa była najbardziej wyrównana ze wszystkich, a do rozstrzygnięcia potrzebowaliśmy aż dogrywek. Lepiej rozpoczęły Dziki, zdobywając 3 rundy z rzędu, później do głosu doszły Jastrzębie, zespoły do końca połowy wymieniały się punktami, co przełożyło się na wynik 7:8 dla AGO. W drugiej połowie było podobnie, ekipy bardzo często wymieniały się seriami po 3 rundy, aż do ostatecznego momentu, kiedy mieliśmy wynik 15:13 dla Izako Boars, wtedy problemy z internetem spotkały snajpera Dzików - NEEXA, to poskutkowało przegraniem rundy. Następnej mimo walki też nie udało się wygrać i mieliśmy remis 15:15. Dogrywka zdecydowanie należała do x-kom AGO, czuli się w niej lepiej, dzięki czemu zwyciężyli 16:19.

To jeszcze nie koniec fazy zasadniczej, ostatnią szansę awansu na finały LANowe dostały zespoły, które zajęły 3 miejsce w grupie. W piątek 29.11 listopada o godzinie 17:00 odbędzie się dogrywka pomiędzy AVEZ a Wisłą Kraków, lepszy tego starcia wygra bilet do Rzeszowa i zawalczy z resztą drużyn o pulę nagród 130 tysięcy złotych, transmisje będziecie mogli śledzić na kanale esportnow!

Zobacz komentarze