Jest przełamanie! x-kom AGO pierwszym polskim zespołem z awansem z grupy HSH

gruby Foto: ESL

Aż osiem edycji turnieju Home Sweet Home musieliśmy czekać na sukces polskiej ekipy. Wreszcie się udało! x-kom AGO po dwóch zwycięstwach nad Movistar Riders i North awansował z 1. miejsca z grupy A.

Polacy dobrze rozpoczęli dzień od zwycięstwa nad hiszpańskim zespołem na mapie de_train. Jastrzębie wygrały 10-5 po trudniejszej stronie i dokończyły dzieła w obronie, pewnie triumfując 16-9.

Kilka godzin później przyszło spotkanie z North, w którego składzie są takie gwiazdy jak cajunb czy MSL. Rywalizacja rozpoczęła się na de_inferno, czyli mapie wybranej przez rywali. Niespodziewanie ESL Mistrzowie Polski dyktowali tam warunki od początku do końca. Przed przerwą prowadzili 12-3, a po zmianie stron dokończyli działa. Duża w tym zasługa duetu GruBy-mhl, który zanotował łącznie 50 eliminacji.

Na drugiej mapie spodziewaliśmy się podobnego scenariusza, albowiemJastrzebie to drużyna, która na trainie grać potrafi, o czym przekonali się ich rywale w ESL MP i ostatnio Movistar Riders. Tym razem jednak nie było tak łatwo. Polacy wygrali pierwszą część, ale tylko 8-7. To oznaczało, że Duńczycy mieli paradoksalnie łatwiejszą sytuację w drugiej połowie. Tak też się stało. AGO do końca walczyło o dogrywkę, ale jednak North zamknęło rywalizację wynikiem 16:11.

de_nuke to mapa, na której ESL Mistrzowie Polski też są dosyć mocni, więc względnie czuliśmy, że ten mecz jest w zasięgu. Polacy rozpoczęli po stronie broniącej i zaprezentowało się bardzo dobrze. AGO pokazało solidną defensywę, która zagwarantowała im 11 oczek przed zmianą stron. Po wznowieniu gry biało-czerwoni wygrali rundę pistoletową i stało się jasne, że ten mecz należy do nich. Dzięki świetnej grze całego zespołu x-kom AGO pokonało North 2:1.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze