Znamy komplet półfinalistów ESL MP. x-kom AGO nie obroni tytułu!

darko Foto: PACT

Wiemy już kto zagra w półfinałach jesiennej edycji ESL Mistrzostw Polski. Wiemy także, że w tym gronie nie będzie x-kom AGO. Obrońcy tytułu w eliminatorze ustąpili pola strzelcom Actina PACT.

O problemach x-kom AGO pisaliśmy przed tym spotkaniem i wszystkie nasze obawy się potwierdziły. Jastrzębie w meczu z PACT nie wyglądały jak drużyna broniąca tytułu, a darko i spółka skrzętnie to wykorzystali.

Pierwsza rozgrywka odbyła się na overpasie, czyli komfortowym picku PACT. Pierwsza cześć była bardzo wyrównana, a x-kom AGO nie ustępowało pola rywalom. Po zmianie stron jednak obrońcy tytułu w żaden sposób nie byli w stanie przeciwstawić się obronie oponentów. PACT grało pewnie, dobrze się komunikowało i uzupełniało. To zaowocowało oddaną tylko jedną rundą po zmianie stron i zwycięstwem 16:8.

x-kom AGO chciało zaskoczyć pickiem inferno, bo w sezonie zasadniczym nie rozegrało tam ani jednego spotkania, a PACT wygrało tam chociażby z Wisłą All in Games Kraków. Ta zagrywka okazała się nietrafiona, bo scenariusz na de_inferno był jeszcze bardziej jednostronny, a obrona drużyny darko jeszcze lepsza. Po pierwszej części PACT miało aż 12 punktów na swoim koncie! Po stornie atakującej grali bardzo czytelnie, ale prowadzenie z pierwszej części zapewniło im komfort psychiczny i udało się sfinalizować mecz na dwóch mapach.

To oznacza, że w półfinałach zobaczymy mecze IHG - AVEZ oraz Wisła Kraków - PACT.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze