AGOnia? Obrońcy tytułu na skraju odpadnięcia z ESL MP

gruby Foto: Materiały prasowe

W walce o ESL Mistrzostwo Polski pozostało już tylko pięć zespołów. x-kom AGO po sobotniej porażce z AVEZ, mocno skomplikowało swoje szanse na obronę tytułu.

Tylko jedna drużyna w historii rozgrywek o mistrzostwo Polski była w stanie obronić tytuł. x-kom AGO będzie miało ciężko, by dołączyć do tego grona. Formacja Damiana "furlana" Kisłowskiego wczoraj uległa 1:2 AVEZ, ale czy kogoś to zaskakuje?

Chociaż w sobotnie popołudnie Ośmiorniczki potwierdziły transfer Ricziego Maszynki, jesienny sezon ESL MP dogrywają z byalim. Nie jest to absolutnie downgrade, bo Bieliński przez ostatnie trzy miesiące był aktywnym członkiem rosteru i świetnie odnajduje się w grze taktycznej AVEZ. Do tego oczywiście ma nieprzeciętne umiejętności strzeleckie. x-kom AGO z kolei w nowym zestawieniu kadrowym nie przekonuje. przynajmniej mnie. Co prawda wg. portalu Cybersport, Brajan "dgl" Lemecha był najlepszym graczem fazy zasadniczej turnieju, a AGO wyszło do play-off z trzeciej pozycji, to jednak gra zespołu nie jest tak efektowna jak wiosną. W mojej opinii również nie predestynuje ich do obrony trofeum.

Sobotnia porażka x-kom AGO oznacza, że Furlan i jego koledzy o wejście do finału będą walczyć z dolnej drabinki, a więc nie mogą sobie pozwolić na wpadkę. Ich kolejnym oponentem będą strzelcy Actina PACT. darko i spółka z pewnością będą wyjątkowo zmobilizowani na tę rozgrywkę, mając w pamięci wydarzenia z wiosennej edycji. Wówczas Jastrzębie wywalczyły przepustkę do finału, dzięki właśnie wygranej z PACT. Spotkania tych dwóch drużyn zawsze są bardzo wyrównane, co potwierdziło się także w jesiennym sezonie zasadniczym. Wówczas w dwumeczu AGO i PACT na pierwszej mapie był remis, a na drugiej Jastrzębie wygrały tylko 16:14. To zwiastuje nam ogromne widowisko w eliminatorze do półfinału.

Oczywiście zbyt wcześnie jest mówić o kryzysie x-kom AGO, ale przynajmniej mnie, drużyna nie przekonuje w tym zestawieniu. Nie wiemy jak długo potrwa jeszcze przerwa Miłosza "mhl" Knasiaka, który przypomnijmy był MVP poprzedniej edycji ESL MP. Ciężko mówi, że AGO go potrzebuje, bo też nie kwestia snajpera jest najbardziej problematyczna. Jastrzębie muszą powrócić do gry drużynowej, która była ich najsilniejszą stroną. Teraz mam wrażenie postawili bardziej na indywidualności, co niekoniecznie jest dobrym rozwiązaniem w zestawieniu z drużynami tak poukładanymi jak np. PACT czy AVEZ. Paradoksalnie uważam, że większe szanse na zwycięstwo mieliby z IHG, niż teraz PACT. Niemniej i tak są faworytem tego starcia.

Zobacz komentarze