Wszystko zgodnie z planem. Faworyci wygrali pierwsze spotkania podczas finałów PLE

Arcy
Arcy Foto: Materiały prasowe

Przybyli, zobaczyli, zwyciężyli. Tak w dużym skrócie można podsumować pierwszy dzień finałów piątego sezonu Polskiej Ligi Esportowej. Drużyny stawiane w roli faworytów wygrały spotkania ćwierćfinałowe, co oznacza, że w półfinałach i finale czeka nas prawdziwa uczta.

Pierwszy dzień turnieju zaczął się od pewnej wygranej AVEZ. Ośmiornice rozprawiły się 2:0 (Mirage 16:8, Train 16:14) z Warriors. Później prawdziwy pokaz siły dała drużyna Aristocracy, która w rozbiła KGG 2:0 (Nuke 16:4, Mirage 16:9) w najkrótszym spotkaniu dnia.

W drugiej części drabinki oglądaliśmy już dużo bardziej wyrównane spotkania. Najpierw ex-Wisła Płock zaskoczyła Virtus.Pro wygrywając drugą mapę i doprowadzając rozgrywkę do trzeciego starcia. Ostatecznie lepsi okazali się wicemistrzowie Polski, którzy wygrali spotkanie 2:1 (Mirage 16:8, Inferno 12:16,Nuke 16:11). Na zakończenie x-kom AGO mierzyło się z Izako Boars. Było to zdecydowanie najbardziej wyrównane 2:0 (Train 16:13, Inferno 19:15) pierwszego dnia turnieju., jednak "dziki" musiały uznać wyższość rywali.

Finałowy dzień zmagań w Polskiej Lidze Esportowej rozpocznie się o godzinie 12:00 meczem Aristocracy kontra AVEZ. Drugi półfinał przewidziany jest na godzinę 15:00, a wielki finał planowo rozpocznie się o 18:00. Transmisję z turnieju znajdziecie tutaj.

Zobacz komentarze