Wisła z PACT grają o życie, Izako Boars z kolejną szansą na awans! Emocje w PLE!

Szpero Foto: AGO Esports

Emocje, emocje, emocje tak należy skomentować to, co dziś będzie działo się w rozgrywkach Polskiej Ligi Esportowej. Wisła All In! zagra o życie z PACT, przegrany tego meczu traci wszystko, wygrany jedzie do Rzeszowa walczyć o pulę nagród 130 tysięcy złotych! Izako Boars będzie miało szansę zrewanżować się za słaby występ z AVEZ i przypieczętować swój awans do play-offów dzisiaj.

Pierwszym meczem dnia jest stracie pomiędzy Wisłą, a PACT. Mimo że PACT jest wyżej w tabeli, to zawodnicy Białej Gwiazdy będą faworytem. Dla nich to ostatnia szansa, żeby zmazać plamę z poprzednich występów podczas fazy grupowej i awansować do play-offów. Wydaje się, że powoli wkraczają na dobrą drogę, mimo kilku problemów pokonali Together Esports podczas ostatniej kolejki, dobrze radzą sobie też w innych rozgrywkach. W ESL MP wciąż są liderem tabeli, a także wygrali swoje mecze w ramach kwalifikacji do turnieju Qi Banja Luka, m.in. właśnie z ekipą PACT 2:0. Jedynym niesatysfakcjonującym wynikiem jest porażka z Izako Boars w ramach kwalifikacji do turnieju WESG.

PACT podczas ostatniej kolejki wygrało z niepokonaną do tej pory ekipą CLEANTmix, to by było jednak na tyle dobrych informacji. Lunatic i koledzy w ostatnim czasie notują serię gorszych spotkań, przegrali w kwalifikacjach do Banja Luki z Wisłą, a w LOOTBecie z x-kom AGO, również nie udało im się odnieść sukcesu w kwalifikacjach do WESG. Mimo słabszych ostatnio wyników nie stoją na straconej pozycji, pokazywali, że potrafią wygrywać z Wisłą. Przed rozpoczęciem turnieju wydawało się, że to starcie będzie decydować o tym, kto zajmie 1 miejsce w grupie, a kto 2. Rzeczywistość okazała się inna, drużyny będą rywalizować o być albo nie być, w PLE. Emocji na pewno nie zabraknie. Predykcja 2:1 Wisła.

Drugi mecz dnia zapowiada się na bardziej jednostronny. Klan Gadanych Głupot co prawda posiada jeszcze matematyczne szanse na awans, ale musiałby stać się cud, aby zawodnicy KGG zagrali w play-offach. Nie prezentują się oni w ostatnim czasie zbyt dobrze, wyraźna porażka z AGO oraz kompletnie nieudane kwalifikacje do WESG w nieco odmienionym składzie.

Dziki na przypieczętowanie awansu miały szanse już dwa tygodnie temu, wtedy nie udało się wygrać z AVEZ, co skomplikowało sytuację w tabeli. Izako Boars nie ma już szans na awans do fazy play-off ESL MP, Polska Liga Esportowa wydaje się ich ostatnią szansą na LANa w tym roku, więc ich motywacja będzie tym większa. Mimo że nie udało im się przejść przez kwalifikacje do WESG, to wyniki nie były złe, pokonali tam Wisłę. W ESEA Advanced radzą sobie całkiem dobrze, udało im się zakwalifikować do turnieju LOOTBet, to wszystko stawia ich w roli murowanego faworyta tego meczu. Predykcja 2:0 Izako Boars.

Transmisje będziecie mogli śledzić od godziny 17:00 na kanale Izaka oraz oficjalnym.

Zobacz komentarze